Soutěž v požárním útokuV neděli 20. 5. jsme se s dětmi zúčastnili soutěže v požárním útoku při Májových slavnostech v Dobříši. Sestavili jsme dvě smíšená družstva, a to malých a větších hasičů. Jelikož se přímo nejedná o dětskou soutěž, ale z předešlých ročníků víme, že děti z Dobříše dělají vždy krátkou ukázku, domluvili jsme, že zde také můžeme předvést naše dvouměsíční snažení. Po ukončení ukázek útoku byla všechna družstva odměněna a po zásluze občerstvena. Všichni víme, že máme ještě co pilovat, ale to, o co jsme se snažili, se nám v celku podařilo. Tímto chceme poděkovat Obecnímu úřadu a Sboru hasičů za velikou podporu v našem snažení.

Společně s družstvem dětí se soutěže v požárním útoku zúčastnilo i naše družstvo žen, které druhým nejlepším časem postoupilo mezi nejlepší výběr účastnic soutěže. V následném play off byl začátek útoku velice slibný, nicméně náhoda tomu nepřála a po drobném zaváhání nás soupeřky předhonily. Čekal nás ještě souboj o třetí-čtvrté místo, kde jsme se poučily z předešlého zaváhání a soupeřky jsme porazily. Dovezly jsem krásné třetí místo z devíti družstev.

KKAV


Dobrovolní hasiči mají své následovníky

Před rokem se dobrovolní hasiči rozhodli pro vytvoření kroužku pro děti. Před prázdninami to byl celkem odvážný krok. Ale ukázalo se, že zájem dětí přetrval a k dnešnímu dni jsou vytvořena podle věku dokonce dvě družstva! V neděli 20. května jsem doprovázel malé závodníky na soutěž v Dobříši a mám-li být upřímný, nestačil jsem se divit. Odhodlání a zaujetí dětí, nasazení dospělých, to vše předčilo mé očekávání. Upřímně děkuji a blahopřeji paní Kateřině Kšánové a Alšovi Vandasovi za jejich práci. Těším se, že budeme moci většinu z té zapálené drobotiny vidět na soutěži v požárním útoku v srpnu na našem hřišti.

Petr Dragoun, starosta

Reklama

Předchozí článekKulturní dům
Další článekZprávičky z mateřské školičky