Slovo starosty: Čeká nás horké létoJsou tu prázdniny. Letošní ale budou horké, čeká nás předvolební kampaň uchazečů o místo v dobříšském zastupitelstvu. Takže je třeba se připravit na překvapivé argumenty, nové kauzy a možná i nové tváře. Zatím to tak sice nevypadá, ale jednotlivé strany již jistě ladí programy, domlouvají pořadí na kandidátních listinách a pilují kampaň. Těšme se, s čím kdo vyrazí.

Organizace města se ale nezastavuje. Stále je řada věcí, které je denně třeba rozhodnout a postrkovat kupředu. O hlavních projektech se dozvíte na následujících stránkách. Na konci května proběhla dvě výběrová řízení. Od září budou mít 5. mateřská školka a základní škola v Lidické ulici nové ředitelky. Přeji paní Janě Trombíkové v 5. MŠ a paní Michaele Fejtové-Krajské v ZŠ Lidická hodně štěstí a klidnou mysl. Končícím ředitelkám paní Jitce Šedivé a paní Evě Burešové děkuji za jejich dlouholetou práci ve vzdělávání dobříšských dětí.

Stále v Dobříši hledáme dobré nápady, které se osvědčily jinde. Pokud v létě odjíždíte z města a někde ve světě najdete zajímavou inspiraci, napište mi prosím. A pokud zůstáváte na Dobříši, máte letos šanci zažít krásné a pestré léto. Kulturních, sportovních a společenských akcí bude tolik, že to ani nepůjde stíhat: Letní kino, Summer Fest, Festival hudby Zámek Dobříš, Pivní festival a mnoho dalších. Prosím neseďte doma. Vyrazte do města, do okolní přírody nebo na nějakou místní akci. Těším se, že se v létě setkáme.

Pavel Svoboda

Reklama

Předchozí článekStručně z červnového zastupitelstva