Školní rok 2017/2018 je již v plném proudu…

2. ZŠ Dobříš

Zdroj foto: Pixabay


Celé léto se ve škole pilně pracovalo. Nejvíce práce měl asi pan školník a paní uklízečky. Opravovaly se desky lavic, zámky u dveří i šatních skříněk, zazdívalo se, stěhovalo, v některých třídách se vyměňovala lina, montovaly nové tabule, myla se okna, rekonstruovaly se sprchy u tělocvičny, WC zaměstnanců v 7. pavilonu, ale také dvě učebny – dílny a jedna kmenová učebna, malovalo se…

4. září se pak škola otevřela pro 94 prvňáčků a 14 předškoláků, a také pro 10 oddělení ŠD a dalších 650 žáků a 85 zaměstnanců školy. Za poslední tři roky jsme se pěkně rozrostli… Ve škole je nyní v devíti ročnících 32 tříd. Navýšení počtu žáků tak přineslo i změnu pravidel pro vstup do školy, především u žáků 1. stupně. A tady je namístě poděkovat všem rodičům našich žáků, že jsme společně zvládli první zářijové dny v pohodě a klidu.
V tomto školním roce na naše žáky čeká také řada zajímavých akcí. Již v září vyjely sportovní třídy VI.A a V.B na týdenní sportovní a vodácké kurzy, žáci 2. stupně na již tradiční sedmidenní poznávací zájezd do Londýna a okolí. Rozběhla se školní sportovní liga, proběhlo první divadelní představení, žáci 2. ročníku mají již za sebou Hasík, což je preventivní akce konaná ve spolupráci s HZS Dobříš, ve škole se chystá historické představení skupiny Pernštejni a žáci 1. stupně se vydají do lesa na Den s lesníkem.

Od října se také postupně rozběhnou všechny zájmové kroužky. Ve sportovní nabídce tak je florbal, volejbal, fotbal, atletika, zdravotní Tv, odbíjená, basketbal. Pokračujeme také v projektu MŠMT „Hodina pohybu navíc“, který se týká žáků 1.–3. tříd. Vedle toho se žáci mohou přihlásit do kroužku deskových her, tvořivého nebo výtvarného kroužku, letos poprvé také na kaligrafii, do pěveckého kroužku, na zobcovou flétnu, ale také na španělštinu nebo konverzaci v Aj.
Naším společným cílem je, aby děti chodily do školy rády a měly možnost poznávat, objevovat a rozvíjet se.

Mgr. B. Pallagyová, ředitelka školyPředchozí článekEkopobyt aneb Jsme součástí přírody
Další článekPozor, změna termínu koncertu – Romantický večer, sobota 7. 10. 2017