Radek Řechka: Poděkování nejen hráčům  Fotbal jsou hlavně hráči, protože ti jsou nejvíce vidět. Nechci se ale teď zabývat našimi odchovanci, kteří to dotáhli až do 1. ligy, nebo dokonce reprezentovali naši Českou republiku.

  Rád bych vyzdvihl i ty, kteří se starají o fungování klubu. To se pak objeví nehezké slovo „FUNKCIONÁŘ“, které jsem jako dítě nikdy nepochopil a ptal se svého táty, co znamená cedulka na plotě u kabin „Vstup jen pro hráče a funkcionáře“. Nejsem pamětníkem doby, kdy funkcionařil pan Stanislav Sochor – pán, kterému jsme jako děti často za bytovkami překopli míč do jeho zahrady a on nám ho vždy s úsměvem přehodil přes plot zpět. Nevěděl jsem, že právě tento muž byl jedním ze zakládajících členů MFK, díky kterému dnes můžeme slavit 100 let existence fotbalu na Dobříši.

  Pamatuji si ale a chci připomenout roky 2010 a 2011, kdy MFK procházel krizí nikoli sportovní. Nešlo o to, jestli „A” mužstvo bude hrát divizi, I.A třídu, nebo okres. Šlo o existenční krizi, kdy se jednalo o to, zda vůbec nějaký fotbal na Dobříši bude, kdy šlo o základní principy fungování klubu.
  A tehdy se zformoval tým nikoli hráčů, ale funkcionářů – „krizových manažerů“ – pod vedením pánů Petra Karáska a Jiřího Bradáče a ti spolu s novým výborem nastavili jasná pravidla, která jsou platná do dnešního dne a kterými se MFK řídí. Pravidla, která z klubu udělala transparentní organizaci s jasnou vizí, díky nimž se klub stal věrohodným partnerem pro hráče, rodiče, ale i město.

  Například jedno základní pravidlo je, že hráči nejsou placení. Vize MFK 2012: zásadně plně amatérský přístup hráčů klub nijak finančně nehonoruje, což u mužstva, které hraje divizi, není zcela obvyklé.
  Pro mě to jsou takoví novodobí páni Sochorové, kteří do funkcionářského prostředí fotbalu přenesli základní etická pravidla ze svých profesí, sepsali a nastavili vizi pro současné fungování MFK. Za to jim díky. O to více mě těší, že jsem v onom důležitém období mohl být i já součástí tohoto týmu v procesu změn.

  Radek Řechka, své doby aktivní hráč a stále hrdý odchovanec MFK Dobříš

  Reklama

  Předchozí článekRodinné centrum Dobříšek: Co nás čeká v měsíci květnu?
  Další článekMěstský fotbalový klub Dobříš slaví 100 let od svého založení. Narozeninová oslava proběhne v sobotu 28. května a bude ve velkém stylu!