Prosincové aktivity na ZŠ LidickáAni jsme se nenadáli, a byl tu poslední měsíc v roce a s ním typicky prosincové akce.
4. prosince nás navštívil Mikuláš a čerti. V pátek 6. prosince proběhl projektový den Vánoce pro lidi, který byl zaměřen na přípravu vánočního vystoupení a prodejních výrobků na vánoční jarmark. Adventní setkání, jehož součástí byl právě jarmark a besídka, se uskutečnilo v úterý 10. prosince a bylo realizováno v rámci našeho projektu Poznání světa v Lidické.

Krásný adventní čas naši žáci také několikrát trávili v místní knihovně nad tématy advent a Vánoce. 12. prosince odjeli žáci 8. a 9. ročníku na exkurzi do OU Vyšehrad v Praze, kde se konal den otevřených dveří a vánoční jarmark. Seznámili se zde s různými učebními obory, které by do budoucna mohli absolvovat, a také si prohlédli výrobky a práce současných žáků.

Vyrazili jsme také do přírody nakrmit lesní zvířata, ve čtvrtek 19. prosince. V již zcela předvánočním čase vyrazili starší žáci do příbramského dolu Anna na tzv. Štědrovečerní šichtu. Tento rok uzavřeli žáci spolu s třídními učiteli vánoční besídkou ve svých třídách, kde si rozdali malé dárečky.
Přejeme tímto všem mnoho osobních i pracovních úspěchů v novém roce 2020.

Za kolektiv ZŠ Lidická Mgr. M. Fejtová Krajská

Reklama

Předchozí článekA opět Honza Drobný
Další článekMístní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Dobříš II funguje