Proč jsem nebyla na ZagorcePaní Hanu Zagorovou mám ráda a její koncert by mě určitě těšil. Proč jsem na něj tedy nešla, ačkoli jsem jako zastupitelka měla nárok na dva VIP lístky zdarma?
Vadí mi princip této kulturní akce. Koncert pořádala agentura VDN Promo za vydatné investice města (celkem město přispělo částkou 120 000 Kč). Město platilo ozvučení, letáky, plakáty a náklady na prostor (Kopáčkův dvůr). Také si u agentury zakoupilo 60 vstupenek pro zastupitele a pro další „VIP osobnosti“. Ostatní (nikoli VIP) lidé si vstupenky museli zakoupit ze svého.
Jelikož náklady na koncert z rozpočtu města byly rozděleny do menších objednávek, rozhodování o této částce neprošlo zastupitelstvem města. Pokládám tuto částku za nepřímou investici do agentury VDN Promo, u které vedení města koncert a VIP vstupenky objednalo. Dovedu si představit jiný dobrý způsob, jak použít 120 000 Kč z městské pokladny, abychom podpořili kulturní život v Dobříši. Například investovat je do naší základní umělecké školy, která praská ve švech. A pokud chceme koncert Hany Zagorové, tak my, VIP zastupitelé, si příště můžeme koupit vstupenky z vlastní peněženky – anebo ať jsou vstupenky levnější, ale pro všechny.

Mgr. Jitka Urbanová, zastupitelka za ODSPředchozí článek4. ročník slavnostního pochodu na Čtyřmezí
Další článekKam se ztratila demokracie na Dobříši