Pozvánka na závod 7 rybníků swimrun  V sobotu 15. 6. 2019 se koná druhý ročník závodu „7 rybníků swimrun“, při kterém se střídá běh a plavání. Trať z Holšin do Dobříše měří 17,8 km, z toho 15,2 km běh a 2,6 km plavání v sedmi rybnících v okolí Dobříše. Nejkratší plavecký úsek je 200 m a nejdelší 720 m. Z důvodu větší bezpečnosti při plaveckých úsecích se závodí ve dvojicích (muži, ženy, smíšené páry). Závodníci mohou používat plavecké pomůcky, ale musejí je s sebou nést po celý závod od startu do cíle. Závod je součástí seriálu BRDMAN ADVENTURE.

  Závody swimrun, které se poprvé objevily ve Skandinávii v r. 2004, si rychle získávají oblibu po celém světě díky možnosti přirozeného pohybu v různém přírodním prostředí. Ohlasy na loňskou premiéru potvrdily, že v Dobříši a okolí máme atraktivní a pestré prostředí pro takový typ závodu. 

  Letos přes Dobříš závodníci poběží a poplavou přibližně v čase 14.00–16.00, kdy vystoupají z Huťského rybníku k hřbitovu, přeběhnou křižovatku u kostelíčku a dál pokračují ulicí U Ovčína a parkem nad Korytem do Papeže. Po přeplavání Papeže na poloostrůvek už je čeká jen závěrečné stoupání do cíle na Vlašce.

  Pokud tedy v sobotu 15.6. potkáte v Dobříši osamělé běžce v mokrých plavkách, jsou to právě závodníci této nové multisportovní disciplíny.

  Přihlášky a více informací o závodě na www.brdman.cz

  Video z loňského ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=Oz5_2TIUR8E&t=1s

  Reklama

  Předchozí článekSlavnosti se nesly ve znamení dobré zábavy, skvělé atmosféry a krásného slunečného počasí
  Další článekDobrovolníci Amelie dělají onkologicky nemocným hezčí den