Pozvánka na Dobříšské májové slavnosti 2019Vážení spoluobčané, chceme vás srdečně pozvat na naše tradiční, již osmnácté Dobříšské májové slavnosti. Sejdeme se, jako vždy, předposlední květnovou sobotu, konkrétně tedy 18. 5. 2019.

A na co se můžete letos těšit? Kromě tradičních účastníků slavností – dobříšských organizací, škol, hudebních skupin a sportovních oddílů – se na hlavním pódiu opět představí řada špičkových umělců. V první řadě to bude skvělá zpěvačka a velká bojovnice Anna K se svou doprovodnou kapelou.

Anna K je nejen oblíbená u svých fanoušků, ale její tvorba je navíc oceňována i hudebními kritiky, což není až tak běžná kombinace. Je držitelkou pěti ocenění Anděl a třikrát i zpěvačkou roku v anketě Žebřík časopisu iReport. Se svou kapelou vám představí nejen starší hity, ale i nejnovější písně z úspěšného alba Světlo.

Druhou kapelou, která vystoupí v podvečer, je pohodový Yo Yo Band. Původně vokální skupina Yo Yo Band se zrodila na svérázné hanspaulské scéně v Praze. V r. 1975 ji založili bratři Richard a Vladimír Tesaříkovi spolu s Ondřejem Hejmou a Juliem Kuzmou Novotným. Stali se průkopníky tzv. černé muziky – především soulu a blues a reggae. Mezi nejúspěšnější hity skupiny patří především ty z 90. let jako například Karviná, Jedem do Afriky, Rybitví či Kladno.

Dobrou tradicí se stala i vystoupení vynikajících artistů či sportovců. Letos se dobříšskému publiku představí skupina V.O.S.A. theatre, která pro svou show Ryby využívá vizuální efekty i prvky pouličního divadla. Obří loutky ryb jsou ozdobou každé větší akce. Plují prostorem a děti je milují. Na jejich vzdušné plavbě je doprovází chůdaři s akordeonem a houslemi. Vydají se na cestu náměstím a dojdou až k velkému pódiu.

Bohatá nabídka nejrůznějších aktivit je připravena pro rodiny s dětmi. Na dětském hřišti budou mít svůj prostor Duhoví indiáni a jejich tábořiště, kde nebude chybět totem nebo týpí a řada zajímavých aktivit a soutěží. Divadlo KaKá zde zahraje loutkovou pohádku Ezopovy bajky a svůj zajímavý interaktivní program zde opět nabídne i RC Dobříšek. Pro rodiny, které vyznávají akčnější zábavu, připravily i letos svůj program skautské oddíly a spolek Provas Dobříš v Husově parčíku. Mladší generace určitě zavítá na tradiční akci spolku D-fight. Opět nebude chybět skate a BMX exhibice, hudební doprovod a další atraktivní program. Pozor, letos je nenajdete jako obvykle za sokolovnou, ale v Lipkách, kde svým programem slavnostně otevřou nový skatepark…

Vítanou součástí slavností je i řada dalších zajímavých doprovodných akcí, které si zaslouží vaši pozornost. Chtěli bychom vás upozornit alespoň na týdenní Divadelní festival ochotnických souborů v kulturním domě (11.–18. 5.), na výtvarnou výstavu žáků 1. ZŠ na zámku Dobříš (13.–17. 5.) a na hasičskou soutěž, která se koná v neděli 19. 5. na Větrníku. Více informací o programu slavností včetně informací o uzavírkách komunikací naleznete v příštích DL a na webových a FB stránkách kulturního a informačního střediska i města Dobříš.
Těšíme se na vás!

Za pořadatele J. Kastnerová, KS Dobříš

Reklama