Povolební slovo starosty města Dobříše
Pavla Svobody: Děkuji vám!Vážení spoluobčané,
ze zářijových voleb vzešlo nové složení zastupitelstva města. Všem, kteří jste k volbám přišli, děkuji. Od roku 1990 se konaly komunální volby po deváté. Tentokrát byla volební účast druhá nejnižší v této historii (45,22 %), méně bylo jen v roce 1998. Může to znamenat, že na Dobříši je všechno skvělé, a tak nemáte důvod se veřejným děním zabývat. Nebo může být důvodem, že z diskuzí mezi zastupiteli i mezi občany na veřejnosti či facebooku jste tak znechucení, že už volit nechcete. Nebo řešíte jiné důležitější věci, jako jsou rostoucí ceny. Rozumím všem těmto důvodům. O to víc mne těší, že 3 048 občanů přišlo a vhodilo obálku s hlasy pro dobříšské zastupitele podle vlastního úsudku.

Noví zastupitelé mezi sebou na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolili obsazení starostovské židle, místostarosty, rady města a členy výborů. V tomto novém čtyřletém období bude rada města tvořena zastupiteli tří stran: ODS a nezávislí, Starostové a nezávislí a KDU-ČSL a nezávislí. Děkuji vám všem za důvěru. Společně s místostarosty Tomášem Vokurkou a Jindřiškou Romba, radními a předpokládám i dalšími zastupiteli se vynasnažíme spravovat město nejen v zájmu těch z vás, co nás volili, ale i v zájmu těch, kteří nás nevolili, a koneckonců i těch, kteří ještě volit nemohou. Čeká nás řada obtížných rozhodnutí. Věřím však, že je všechny zvládneme ku prospěchu města.

I když jsme v posledních letech výrazně zlepšili komunikaci radnice, přesto i toto je jedna z priorit, na které jsme se s kolegy shodli. Chceme, abyste rozuměli krokům, které ve vedení města děláme, abyste rozuměli argumentům, které předkládáme, abyste se mohli ptát a také abyste měli možnost se do rozhodování více zapojit. Jednou z takových příležitostí je veřejné projednání plnění akčního plánu na letošní rok a diskuze nad připravovanými projekty pro rok 2023. Toto veřejné projednání se koná 15. listopadu 2022 v kulturním domě.

Debata kolem místního referenda se také posouvá. Poté, co zastupitelé opakovaně neschválili návrhy na vyhlášení místního referenda, obrátili se zástupci přípravného výboru na krajský soud. Ten rozhodl o vyhlášení referenda společně s prezidentskými volbami v lednu 2023. Proti tomuto rozhodnutí se město odvolalo k Nejvyššímu správnímu soudu podáním takzvané kasační stížnosti. Nyní tedy čekáme na konečný rozsudek, kdy soud definitivně rozhodne, zda se bude v našem městě místní referendum konat.

Městské stavby finišují. Před dokončením je denní stacionář. Na zimním stadionu byly dokončeny opravy šaten a zázemí. Postup je také viditelný na náměstí Komenského, kde probíhá pokládka dlažby, osazování laviček a v listopadu bude provedena výsadba stromů. Než začne zima, proběhne ještě záplatování největších výtluků v ulicích města či plánovaná výsadba zeleně. Nyní přišel čas vegetativního klidu, kdy lze odstranit čtyři odumřelé stromy v alejce a nahradit je novými. Konečně tak budou doplněny i chybějící mříže k těmto novým stromům. Tmu na autobusových stáních na Mírovém náměstí rozsvítí nové lampy a ve směru na Prahu dojde k výměně jedné zastávky. Druhá přibude až příští rok. Cíp zeleně mezi radnicí a sochou sv. Šebestiána projde celkovou revitalizací. Poslední vetší akcí do konce roku bude ještě výměna chodníků v ulici Žižkova a Československé armády kolem prodejny Bedřich.

Pavel Svoboda, staronový starosta

Reklama

Předchozí článekStarostou města Dobříše zůstává po ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Dobříše Pavel Svoboda. Na post místostarostů nastupují Tomáš Vokurka a Jindřiška Romba
Další článekListopad aneb něco končí a něco začíná…