Poklady světové hudební literatury pro sólové nástroje a orchestrŘímskokatolická farnost Dobříš zve v neděli 23. června od 19.00 do Zrcadlového sálu dobříšského zámku na koncert Poklady světové hudební literatury pro sólové nástroje a orchestr.

Představí se Komorní orchestr Akademie Praha pod vedením dirigenta Pavla Hryzáka spolu s vynikajícími sólisty, houslistkou Avery Morris z USA, klavíristou Pavlom Praženicou a violoncellistou Janem Pechem.
Zazní slavné skladby pro sólové nástroje a orchestr. Romance pro housle a orchestr f moll, op. 11 od Antonína Dvořáka, symfonická báseň „Džinové“ pro klavír a orchestr od Césara Francka, Čajkovského Variace na rokokové téma pro violoncello a orchestr. Závěrem se můžeme těšit na vynikající dílo Ludwiga van Beethovena: Trojkoncert pro klavír, housle, violoncello a orchestr C dur, op. 56.

Vstupenky za 250 Kč bude možné zakoupit v předprodeji v návštěvním centru zámku Dobříš. Koncert je pořádán v rámci cyklu Dobříšské večery hudby.
Těšíme se na vás.

Ivo Kylar
Foto: archiv KOAPředchozí článek16. června: Vertical Voices– koncert amerického pěveckého sboru
Další článekKulturní středisko Dobříš představuje program na červen 2024: Výstava, dětský divadelní festival, Summer fest Dobříš