Ohlédnutí za prvním pololetím Gymnastiky Dobříš, z.s.  Naše první závody v tomto školním roce, kterých jsme se zúčastnili byly v neděli 15. 10. v teamgymu na Memoriálu Hany Myšákové v Prahy. Musíme pochválit skvělou organizaci závodu, ačkoliv to byl celodenní maraton, tak vše probíhalo podle rozpisu. Tohoto závodu se zúčastnila tři naše družstva. Hned ráno přišly na řadu nejmenší holčičky v kategorii 0 – ročník narození 2010 a mladší. Je znát, že holčičky se závoděním teprve začínají a sbírají cenné zkušenosti. Celkově obsadily osmé místo. V kategorii I. ročník 2007–2009 jsme měli také zastoupení. Dívky tu trochu byly ve věkové nevýhodě, protože družstvo bylo sestaveno z ročníku narození 2008 a 2009, takže v této kategorii budou závodit i příští rok. Velice se snažily, na trampolíně měly vysokou známku a v konkurenci pražských oddílů se umístily na krásném 7. místě ze 14 družstev. V kategorii II. ročník 2002–2006 závodily naše nejstarší dívky, které se umístily také na 7. místě z 12 družstev. Ukázaly velice slušnou trampolínu i akrobacii, závodem prošly bez jediného pádu.

  Pak nás čekal Poberounský dvojboj, který proběhl 17. 11. Závod se konal v Dobřichovicích, kam jelo 16 dívek z našeho oddílu poměřit své síly s pražskými i mimo pražskými oddíly a v závodním poli se rozhodně neztratily. Závod to byl opět dlouhý, přes 150 dětí závodilo ve dvojboji na přeskoku a prostných. Špičková vybavenost haly a skvělá organizace nám to ovšem zpříjemnila. Děvčata zařadila nové obtížnější prvky do svých sestav, přemety na přeskoku, salta a fliky na prostných. Celkově se závod vydařil a odnesli jsme si i jednu bronzovou medaili.

  Dne 24. 11. jsme jako každý rok uspořádali závod pro rodiče a děti z našich oddílů. Sešli jsme se ve velmi hojném počtu a společně jsme si vše pořádně užili. Závodilo se v trojskoku, házení frisbee, v lezení po žebřinách na rychlost, v lezení s koberečkem a také v chůzi s pingpongovým míčkem na lžičce. Jak můžete vidět, tento závod nebyl zaměřen na gymnastiku, ale spíše na šikovnost a spolupráci dětí s rodiči. A na závěr pak každý dostal za odměnu něco sladkého, což potěšilo jak děti, tak i rodiče.

  Hned následující den jsme soutěžili na otevřeném přeboru ČOS v Malém Teamgymu v Kolíně. Odvezli jsme si krásné dva poháry – v kategorii I. za 3. místo a v kategorii II. za 1. místo! Kromě těchto úspěchů jsme měli závod také zpestřený návštěvou České televize, která pro svou reportáž natočila několik děvčat z naší gymnastiky. Ze závodů jsme si odvezli 3. místo z kategorie I. a 1. místo z kategorie II.

  Posledním závodem v roce 2017 byl dvojboj 16. 12. v Příbrami. Naše čtyři mladší cvičenky  si jely poměřit síly s gymnastkami z gymnastické federace. Závodilo se na velké kladině a prostných.

  Prvním závodem v novém roce 2018, kterého se naše dívky zúčastnily byl náš Dobříšský čtyřboj, který proběhl 27. 1.
  Letos byla obrovská účast, přihlásilo se nám přes 170 závodníků. Závod trval celý den, ale vše proběhlo bez problému a celkově se závod velmi vydařil. Mnoho našich cvičenek a cvičenců se dostalo na medailová místa. Mezi začátečnicemi byla na 2. místě Kateřina Beranová, Mladší žákyně I. vyhrála naše Barbora Hrdličková, v další kategorii se podařilo dívkám obsadit všechna tři první místa – 1. Karolína Plasová, 2. Lucie Sedláková, 3. Nela Špindlerová. Ze Starších žákyň IV. si Barbora Veselá odnesla 3. místo a z chlapců si třetí místo vybojoval také Ondřej Hošek.

  Pokud by vás zajímaly výsledky všech účastníků závodu, můžete je najít na našich stránkách www.gymnastika-dobris.cz. Na celý závod je možné se podívat ze záznamu na YouTube na kanálu gymnastikadobris.

  Závěrem děkujeme všem rodičům dětí za pomoc při přípravě a během závodů. Přejeme našim závodnicím mnoho sportovních úspěchů v roce 2018. Dalším gymnastickým závodem v našem městě bude krajský přebor 14. 4. v tělocvičně II. ZŠ, který je zároveň nominace na květnové přebory ČR.

  Za Gymnastiku Dobříš Natálie Polívková

  Reklama

  Předchozí článekSdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsv. Trojice v Dobříši – Koncerty 2018
  Další článekDobříš Vašima očima aneb Hledáme 10 priorit – už víme, jaké jsou… Souhlasíte s nimi?