Od básniček ke sportuZima není jenom období zimních sportů a radovánek, ale bezesporu také obdobím, kdy více čteme. Nejinak je tomu i v naší základní škole. A není to jenom beletrie, nýbrž také poezie. O tom, že poezie naše žáky baví, jsme se přesvědčili při recitační soutěži, která na naší škole proběhla hned po jarních prázdninách.

Nejprve se uskutečnila třídní recitační kola, ze kterých ti nejlepší postoupili do kola školního. To se uskutečnilo 13. 2. 2020 a žáci se svých rolí zhostili s patřičnou důstojností. Měli jsme tak možnost poslechnout si v podání našich žáků básně klasické i moderní, známé i méně známé. Výkony žáků byly velmi vyrovnané, a tak rozhodnout o vítězích nebylo vůbec jednoduché. Nakonec každý z účastníků obdržel sladkou odměnu a i ti, kteří nezískali diplom, odcházeli z této soutěže obohaceni o další životní zkušenost.

A jak již bylo v úvodu příspěvku naznačeno, od básniček jsme přešli ke sportu, konkrétně k bruslení. Tuto možnost nám dalo město Dobříš, které v únoru naplánovalo Týden bruslení pro mateřské a základní školy v Dobříši a okolí. Bruslení se žákům líbilo a náležitě si ho všichni užili.

Mgr. Libuše Kabylová, DiS.

Reklama