Nový školní rok v ZŠ TrnkaZákladní škola Trnka Dobříš zahajuje svůj čtvrtý školní rok, ve kterém dojde k velké změně. Naši nejstarší žáci jsou již v šesté třídě, a tak se rozrůstáme i o druhý stupeň ZŠ. Máme teď už 95 dětí v šesti třídách a k tomu dostatek pedagogů, vychovatelek, asistentek i další pracovníků, kteří společně přispívají k radostné a tvůrčí práci ve škole. Plánovaná kapacita je 144 dětí v devíti třídách.

Během přípravného týdne jsme se společně seznamovali s novými posilami našeho pedagogického týmu a s lektorkou Evou Lukavskou jsme se věnovali zejména tématu komunikace.

Hned na začátku září vyjíždějí všechny třídy (kromě prvňáčků) na své adaptační kurzy, aby se děti po prázdninách znovu vzájemně co nejlépe sladily a zároveň se dobře začlenili i všichni nově příchozí spolužáci a spolužačky. Doufáme, že se jim ve škole bude líbit a těšíme se na všechno, co společně v tomto školním roce zažijeme.

Spolek Trnkový květ, který je zřizovatelem školy, zaměřil své úsilí o prázdninách na další etapu rekonstrukčních prací. V 1. patře budovy se prostor dvou bývalých kanceláří postupně mění na novou třídu pro budoucí prvňáčky. Po nezbytné přípravě, kterou svépomocí zajistili rodiče a přátelé školy (vyklízení, odvoz odpadu, škrábání staré omítky), nastoupila během srpna stavební firma, která se pustila do vybudování nové učebny i všeho, co je s tím spojené.

V novém školním roce 2019/20 budou pokračovat tradiční i nové Trnkakce (volnočasové aktivity pro děti nejen z naší školy) – tvořivé ruce, ekokroužek, cvičení pro dívky, fotografický kroužek, IT a robotika i šachový kroužek. Nabízíme také příměstské tábory v době, kdy mají děti volno, ale nejedná se o státní svátky.

Více informací najdete na stránkách www.zstrnkadobris.cz.

Markéta Svobodová, učitelka ZŠ Trnka

Reklama

Předchozí článekPrázdniny ve škole
Další článekDo nového školního roku naplno