„Noc vědců“ na Gymnáziu Karla Čapka DobříšV pátek 24. září se na odborných pracovištích po celé republice uskutečnila tradiční „Noc vědců“. Laboratoř biologie dobříšského gymnázia se k této akci symbolicky a neformálně také připojila. V 17 hodin se tak otevřely dveře učebny pro účastníky z řad našich studentů, absolventů i návštěvníků z jiných středních škol.

Díky vstřícnosti Rady rodičů GKČ disponujeme novou laboratorní technikou, která ovšem díky covidové době a dlouhodobé distanční výuce zatím nedostala mnoho příležitostí k využití. Podstatnou součástí večera tak bylo mikroskopické praktikum, kdy se účastníci mohli přesvědčit o tom, že ve zdánlivě obyčejných objektech kolem nás lze mnohokrát nalézt netušené půvaby.

Součástí večera byla také izolace látek z rostlinného materiálu, konkrétně jednoduché metody získání kofeinu a DNA. Posledním bodem programu bylo poodhalení stavby některých živočišných orgánů.

Ke spokojenosti návštěvníků jistě přispěla skutečnost, že všechny uvedené laboratorní činnosti se vydařily. Nelze ovšem opomenout i společenskou stránku večera, setkání s našimi absolventy, kteří se tak mohli podělit i o své zkušenosti z vysokoškolského studia, bylo velmi milé.
Noc vědců na gymnáziu v Dobříši tak lze hodnotit jistě kladně. Soudě podle pozitivní vazby od letošních účastníků se již nyní můžeme těšit na ročník příští.

PhDr. Jan Veverka,
Gymnázium Karla Čapka Dobříš

Reklama

Předchozí článekPodzim ve 2. mateřské škole Dobříš
Další článekZprávy z Lidické