Noc kostelů 28. 5. 2021, kostel ČCE Dobříš, 18.30Milí spoluobčané,
rádi bychom vás i letos pozvali do dobříšského evangelického kostela na celonárodně pořádanou Noc kostelů, která se uskuteční v pátek 28. 5. 2021. Pro letošek nám jí svým uměním zpestří talentovaní muzikanti vystupující pod název Duo Affeticco (ve složení housle a kytara).

Ludmila Pavlová (housle) začala s hrou na nástroj ve čtyřech letech a od té doby je na velmi úspěšné hudební cestě. Ve svých 13 letech debutovala v pražském Rudolfinu s Josefem Sukem v rámci cyklu koncertů „Josef Suk uvádí mladé talenty“. Vystupuje jako sólistka s mnohými orchestry (FOK, Severočeskou filharmonií a dalšími). Dokončila magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze a je nositelkou mnoha ocenění. Stala se laureátkou soutěže Bohuslava Martinů, v roce 2019 se se představila na festivalu Pražské jaro. Kromě svého houslového angažmá je Ludmila Pavlová zakladatelkou festivalu Podkrkonošské hudební léto.

Filip Kudelásek (kytara) vystudoval hudební konzervatoř v Pardubicích a nyní studuje na Akademii múzických umění v Praze. Účastnil se řady mezinárodních festivalů, zároveň je členem organizačního týmu kytarové soutěže v Kutné Hoře. Vystupuje jako sólista i jako komorní hráč.

Během večera zazní skladby N. Paganiniho, A. Corelliho, A Piazzolly a dalších.

Doufáme, že se spolu s námi budete chtít v těchto nelehkých časech na chvíli zastavit a zaposlouchat se do krásné hudby. Akce bude pořádána za platných protiepidemických opatření.

Naďa Kramplová,
členka staršovstva ČCE Dobříš

Reklama

Předchozí článekStřípky z prvního výběru biotejnerů
Další článekKnihovna: OTEVŘENO!!!