My, co nejsme na fejsbukuZasedání zastupitelstva 28. 4. 2021. Na tomto zasedání se mimo jiné projednávalo území v Brodcích. To samé se projednávalo již v roce 2016. Také máte rádi procházky nebo projížďky po silničce do Brodců? Můžete jet s malými dětmi na kole i s kočárkem, na té silničce se ještě vyhnete automobilům. Co se stane, až se v Brodcích začne stavět? V roce 2016 projektant do této oblasti navrhl cca 65 rodinných domků, otočku autobusu a dětské hřiště. Proti zastavění této rekreační části se postavilo množství občanů Dobříše a tato akce se zastavila.

Na zasedání 28. 4. se rozhodlo, že zastupitelé rozhodnou o území v Brodcích v červnu po seznámení občanů a jejich vyjádření se k zástavbě v Brodcích. Pozemky v majetku města Dobříše by měly zůstat natrvalo nezastavitelné! Zeptejte se svých zastupitelů, jak chtějí rozhodnout. Zajímá je váš názor a názor většiny? Nechceme být opomenuti, jako v případě Billy postavené na zelené louce nebo obchodního domu u Lidlu.

Prosím proto, přátelé, dávejte pozor, ať relativně klidná cesta za přírodou do Brodců úplně nezmizí. V dobrém úmyslu se prodalo na Vlašce místo, kde se sportovalo, byly tam tři kurty, a teď? Už tam není ani jedno. To říkám proto, že se bojím, aby se z Brodců časem nestalo satelitní městečko rušící svou výstavbou, dopravou celé okolí.

Zdraví Helena Kahounová

Reklama

Předchozí článekČervnové slovo starosty: Sport má v Dobříši velkou tradici. Lidé v našem městě žijí radostí pohybu i dnes
Další článekZdravíme z RC Dobříšek!