Mladší žačky přeborníkem kraje a účastníkem mistrovství republikyŽe muži opět vyhráli krajský přebor není nic nového. Soutěží prošli naprosto suverénně, s jedinou porážkou. Nové je ale to, že titul přeborníka středočeské oblasti získaly také mladší žákyně.

Po dlouhé době tak má Stará Huť zase titul přeborníka v mládežnické kategorii, což je i dobrá zpráva pro budoucnost starohuťské házené.

Několikaletá, trpělivá a obětavá práce trenéra Jirky Peška, za pomoci jeho manželky Jany, ale také Lukáše a Filipa v roli asistentů trenéra, přinesla první úspěch. Když se k tomu děvčata přidala kromě nadšení pro házenou, poctivý přístup v tréninku, stoupající formu, bojovnost a touhu po vítězstvích v utkáních, není pro zasvěcené překvapením, že jarní částí přeboru prošly suverénně a vyhrály i na hřišti druhého Bakova. Vítězstvím v přeboru si děvčata zajistila účast na mistrovství republiky, které se letos konalo v Dobrušce. Tam už v nabité konkurenci šesti týmů na většinu starších a zkušenějších mužstev nestačila a obsadila 5. místo se ziskem 3 bodů. I to je úspěch a zaslouží si pochvalu a poděkování za dobrou reprezentaci starohuťské házené.
Výsledky: novým mistryním ČR – Přešticím podlehly 7:20, druhé Miroslavi 23:3, se třetí Dobruškou remizovaly 8:8, čtvrtým Litvínovem prohrály 14:5 a poslední Osek n/Bečvou porazily 17:16.
Ženy sestupují z II. ligy a to přes dvě vítězství na jaře. V rozhodujícím utkání podlehly doma Chomutovu 6:21.
Výsledky všech kategorií a podrobnější informace o mistrovství ČR najdete také na nových stránkách oddílu NH www.hazenastarahut.mozello.cz.

 Předchozí článekCo možná nevíte…
Další článekPoliciáda