Mezinárodní kynologický festival CACIT DobříšVe dnech 6.–8. srpna se na hřišti MFK Dobříš koná jedna z největších sportovně-kynologických akcí nejen u nás, ale i ve střední Evropě, CACIT Dobříš 2021. Bude to již 16. ročník této prestižní akce. Závod se jmenuje podle titulu CACIT, který získá jeho vítěz. Je to ocenění, které se kromě takovýchto závodů dá získat jen na mistrovství světa.

Co všechno diváci uvidí?

Hlavní závod CACIT není nadarmo nazýván královnou kynologických sportů. Pes v ní musí prokázat velice kvalitní povahové vlastnosti a naprostou všestrannost. Soutěž se skládá ze tří disciplín, tou první je stopa. Stopy budou probíhat na travnatých terénech v okolí Dobříše. Na stadionu uvidí diváci další dvě disciplíny, poslušnost a obranu. Při poslušnosti musí pes předváděné cviky provádět přesně a zároveň s maximálním nasazením. Velice důležitá je také dokonalá souhra s psovodem a radost ze spolupráce s ním.
Vše výše uvedené uvidí diváci ve špičkovém provedení těch nejlepších psovodů z České republiky i ze zahraničí. Závod je pro české psovody kvalifikací pro reprezentaci na mistrovstvích světa řady plemen. Vzhledem k řadě zrušených závodů bude navíc v Dobříši historicky největší účast zahraničních psovodů. Celkem letos přijede 21 zahraničních psovodů z deseti zemí. Závodu se účastí například šestinásobný mistr světa a další mistři.

Pro diváky je připravena i řada dalších akcí. V sobotu odpoledne bude probíhat program pro děti „O psech a se psy“, který pořádá spolek Pesoklub. Děti si budou moci vyzkoušet nejrůznější soutěže pro sebe i jejich psí kamarády. Bude pro ně připraven skákací hrad a řada sladkých cen. Mimo hlavní závod proběhnou také doplňkové soutěže v obedience a agility. Tyto závody budou probíhat na hřišti v Obořišti a diváci na nich budou mít možnost vidět, jak se dá sportovat s jinými plemeny psů. V neděli odpoledne, mezi skončením závodu a slavnostním vyhlášením nejlepších, proběhne na hřišti tradiční Dogshow, tentokrát ve znamení mondioringu.

Rádi bychom poděkovali partnerům závodu, především společnosti Vafo Praha a městu Dobříš. Bez jejich pomoci by se takováto akce nemohla nikdy uskutečnit.
Těšíme se na vaši účast. Veškeré aktuální informace k závodu najdete na webových stránkách www.cacit.cz.

Ing. Jaroslav Kratochvíl, ředitel závodu
Autor foto: David Neff

Reklama

Předchozí článekÚdržba topení: Zkontrolujte si během léta, zda vše funguje
Další článek„Festival hudby zámek Dobříš“ – Představujeme vám 1. ročník!