Letošní Vánoce v Trnce budou jinéJe tady advent, také děti z Trnky netrpělivě vyhlížejí blížící se Vánoce a hlavně Štědrý den.

Zdá se, že tyto svátky nemůže narušit ani pandemie. Přesto budou letos probíhat zcela jinak, než jak jsme zvyklí. Adventní čas bývá u nás v Trnce tradičně věnován každodennímu vánočnímu čtení, přípravám na vánoční divadlo a těsně před zimními prázdninami také vánočním dílnám. Ještě vloni tomu tak bylo. Ve chvíli, kdy vzniká tento článek (18. 11.) však není nic jisté. Většina dětí je stále doma, do školy se právě vrátili prvňáci a druháci. Diskutuje se o obnovení prezenční výuky pro žáky a žákyně prvního stupně a pro závěrečné ročníky. Vánoční čtení se pravděpodobně uskuteční alespoň v online podobě (a snad i ve škole), vánoční dílny proběhnou v rouškách v rámci jednotlivých tříd, nikoli ve věkově smíšených skupinách, a divadlo budeme muset bohužel úplně oželet. Zároveň se však už začínají rojit nápady na jeho plnohodnotnou náhradu. Doufáme tedy, že letošní Vánoce, ač hodně jiné, budou i tak pro děti příjemným a neobyčejným zážitkem.

Jsme rádi, že i tento rok dostala Trnka příležitost podpořit předvánoční akci pořádanou Diakonií a nazvanou „Krabice od bot“. Až do 4. prosince je ZŠ Trnka tzv. sběrným místem krabic s dárky pro děti, které Vánoce tráví v dětských domovech, azylových domech či podobných typech zařízení. Pokud byste se na poslední chvíli chtěli do tohoto projektu zapojit, podrobnější informace najdete na našich webových stránkách nebo na webu www.krabiceodbot.cz. Dalším benefičním projektem, kterým tentokrát můžete podpořit naši školu, je mobilní aplikace Pomáhej pohybem. Pokud do ní sbíráte body a zatím jste se nerozhodli, jaké organizaci je věnovat, už v průběhu prosince by mělo být možné je převést na „konto“ Trnky. Za vaše rozhodnutí vám děkujeme.

Milí čtenáři a milí příznivci Trnky, přejeme vám ničím nerušený adventní čas, chvíle pohody a oddechu po hektickém a v mnoha ohledech velmi náročném období, které máme v tomto roce za sebou. Doufáme a věříme, že přicházející rok 2021 bude rokem příznivým a všechny případné výzvy, které nám připraví, zvládneme ve zdraví a s vírou ve šťastný konec.

Za tým ZŠ Trnka Adéla SauerováPředchozí článekZprávy ze ZŠ Lidická
Další článekJak to žije v lesní školce Dítě v lese