LESNÍ ŠKOLA – Den otevřených vrátek

Lesní školaTaké v únoru se můžete přijít podívat, jak to chodí v lesní komunitní škole. Předškoláky a školáky rádi uvidíme na Dni otevřených vrátek v pátek 23. února od 10 do 12.30 na Brodecké ulici v Dobříši, vedle statku s koňmi. Ukážeme vám naše zázemí a pozveme vás na společnou cestu objevování světa pomocí tvarů, které vyrobíme. Zavedeme vás také na naše oblíbená místa, na kterých se učíme.

A pokud rádi vyrábíte, přijďte si procvičit prstíky, trpělivost a odhalit v sobě umělce při výrobě lesního skřítka, plstěného zvířátka nebo třeba dřevěného knoflíku na některý z našich Tvořivých dýchánků: 13. února od 14 do 16 hodin v lesní škole, Brodecká ulice, Dobříš. Nebo 1. března od 15 do 17 hodin v lesní školce v Mokrovratech.

Při setkáních se s vámi rádi podělíme o náš příběh, o cesty a zkušenosti, které nás dovedly až k založení lesní školy a školky. Lesní komunitní škola, která navazuje na mokrovratskou lesní školku, postupně vyrůstá na těchto základech, které jsou pro nás klíčové:
Pobyt v přírodě, život v souladu s přirozenými rytmy, vnitřní motivace, zdravé sebehodnocení a sebedůvěra, učení se v souvislostech, rodiče – děti – průvodkyně/ci – společně vytváříme kruh, společenství, ve kterém je každý stejně důležitý, vztah k sobě a ke světu jako celku, emoce a jejich prožívání jsou klíčem k poznání. Inspirujeme se intuitivní pedagogikou (intuitivní pedagogika je směr, který vychází z přesvědčení, že děti se učí nejen ze slov, ale daleko více z činů a vnitřních postojů učitele), waldorfskou pedagogikou, osobnostmi jakými jsou Naomi Aldort, Peter Gray, John Holt, Rudolf Steiner, apod.
Přijďte s námi pobýt.
www.skolavlese.cz, www.ditevlese.cz

MgA., Mgr. Barbora Pecháčková UchytilováPředchozí článekBronzová děvčata z 2. ZŠ Dobříš
Další článekHrajeme si na školu v 1. ZŠ Dobříš