Lesní školaJarní počasí láká ven i ty, kteří se po většinu zimy hřáli u kamen. Proto bychom vás rádi pozvali do naší lesní komunitní školy, kde můžete zažít přírodní školu naživo. V úterý 1. 5. budeme věnovat péči o zázemí. Pokud vás zajímá, jak se dá pečovat o zahradu v harmonii s přírodou a jejími cykly, bez chemických zásahů a se zřetelem na regeneraci přírodních zdrojů, oblékněte se do pracovního a přijďte nám pomoci zvelebit zahradu. Vytvoříme ideální prostor pro růst vzájemně se podporujících bylinek, kterému se říká bylinková spirála. Připravíme záhony, na kterých budeme s dětmi pečovat například o obilí, ze kterého na podzim upečeme chleba. A možná postavíme iglú z vrbového proutí. Vezměte s sebou nějaké dobroty na společný piknik, případně něco, co bychom mohli opéct na ohni. V zázemí školy budeme od 10 hod.

Každé úterý probouzíme umělce, který se skrývá v každém z nás. Od 16 do 17.30 hod. si přijďte vyrobit hračku z přírodních materiálů, vykouzlit akvarelové malby nebo vyrobit šperk z filcu či korálků, a tak proniknout do světa kreativity. Cena za osobu je 150 Kč včetně materiálu.

Pár volných míst také ještě čeká na malé dobrodruhy, kteří by rádi vyzkoušeli, jaké to je trávit celé dny venku, učit se naslouchat šumění větru, vnímat, jak naše bosá chodidla komunikují se vším, co při chůzi pohladí, nebo si vyzkoušet, co vše potřebuje ke spokojenému životu oslík Pedro a jeho rohaté kamarádky z Farmy jedné ženy. To vše a ještě mnohem více zažijí děti na indiánském příměstském táboře v době od 9. do 13. 7., vždy od 8 do 15 hod. Cena za jednoho indiána je 2 000 Kč včetně obědů, na kterých si budeme pochutnávat v Krmelci Vlaška.

A pokud hledáte netradiční letní zážitek pro sebe a své blízké, pojďte si vyzkoušet, jaké to je strávit noc v těsné blízkosti přírodních živlů a přesto v pohodlí kruhového prostoru, který je celý vyroben z přírodních materiálů. Pro bližší informace o pronájmu jurty nás kontaktujte na uchytil.b@post.cz nebo na telefonu 732 643 576.

Hledáte-li laskavou, nehodnotící cestu ke vzdělávání vašich dětí, cestu, která dává přednost spolupráci před soupeřením, cestu, na které se děti učí objevovat svou hodnotu, důvěřovat samy sobě a svému vnitřnímu vedení, přihlaste je do naší komunitní lesní školy. Přijímáme děti prvního stupně základní školy. www.skolavlese.cz

Barbora Pecháčková Uchytilová

Reklama

Předchozí článekMAS Brdy–Vltava rozděluje dotace v následujících oblastech
Další článekStarka míří do světa