Lesní pedagogika v ZŠ Lidická

ZŠ Dobříš, LidickáLesní pedagogika – téma les skloňované ve všech podobách. Žáci si mohli prožít jedno dopoledne s lektorem lesní pedagogiky z ÚHUL ze Staré Boleslavi, který je zábavnou formou seznamoval s tajemstvím lesa a jeho obyvatel.
Žáci ve skupinkách prošli různými stanovišti. Poznávali na základě ukázky kožešin, parohů a zvuků lesní zvířata. Dále pozorovali obrázky ptáků dalekohledem. Součástí tohoto úkolu byla kolektivní práce – tvorba stromu z větvoví a také určení, kde pozorovaní živočichové žijí. Jedním překvapujícím úkolem byla chůze kolem lana poslepu a bez bot. I přes počáteční nedůvěru se všichni bosi prošli. Úplným koncem byly lesní dílničky a odměny za dobře vypracované úkoly.
Celý program lesní pedagogiky se odehrál v anglickém parku. Žákům se tento způsob výuky velice líbil a příští školní rok se těší na nová dobrodružství při poznávání tajů lesa.
S blížícími se letními prázdninami přeji čtenářům Dobříšských listů hezké léto, mnoho sluníčka a pevné zdraví.

Mgr. Alena Novotná


Krajské kolo atletického čtyřboje

Po velkém úspěchu v okresním kole atletického čtyřboje žáků se SVP v Rožmitále pod Třemšínem se žáci naší školy nominovali do krajského kola, které se konalo 28. 5. ve Slaném.
Dívčí i chlapecké družstvo bylo sestaveno z žáků naší a příbramské školy. Vyjížděli jsme již v 7.15 ráno z Dobříše. Po příjezdu jsme se zaregistrovali a psychicky se připravovali na závody. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – běh na 60 m, skok do dálky, hod a vytrvalostní běh (dívky 800 m a chlapci 1 500 m).
Dali jsme do toho vše. Družstvo chlapců bylo sestaveno na poslední chvíli, proto jsme prožívali radost, když se umístilo na krásném čtvrtém místě. Dívky vybojovaly perfektní druhé místo. Radost byla veliká a plni dojmů jsme se vydali na cestu domů. Snad letošní úspěch zopakujeme i příští rok.

Mgr. Renata Vohradská a žáci (atleti)

Reklama

Předchozí článekNetradiční oslava Dne dětí
Další článekAbertamští rukavičkáři navštívili Dobříš