Lesní komunitní škola Dítě v lese zahájila první školní rokČtvrtého září jsme se sešli s našimi prvňáčky a jejich rodiči, abychom slavnostně zahájili první školní rok nové lesní komunitní školy v Dobříši. Za první dva týdny jsme se už stihli seznámit se základními formami, ze kterých vychází písmo, procvičili jsme počítání za pomoci celého těla, dozvěděli jsme se, jak to chodí na bio farmě, kde se mluví (hlavně) anglicky, naučili se podzimní písničku o ježkovi, zachránili zraněného ptáčka, a dokonce jsme zažili, jaké to je, když pasáčci pečou brambory.
Udržení dětské vnitřní motivace k poznávání a objevování souvislostí a prozkoumávání života považujeme za velmi cennou hodnotu, snažíme se zachovat co nejvíce prostoru pro náměty a touhy dětí, bez stresujícího hodnocení a pokynů z „pozice moci“. Snažíme se vytvořit bezpečné podmínky pro objevování kladných i záporných stránek našich každodenních rozhodnutí, podporujeme přímý prožitek, nejlépe v prostředí, které je pro jeho získání přirozené, podnikáme výlety a exkurze, setkáváme se s osobnostmi nejrůznějších oborů, učíme se přes jejich životní příběhy.
Pokud si přejete, aby vaše dítě vyrůstalo v souladu samo se sebou, spoluvytvářelo svou cestu ke vzdělávání a výchově, přijďte se podívat (po předchozí domluvě), jak to u nás chodí. Stále přijímáme děti do první až třetí třídy ZŠ.
A pokud chcete zatím jen ochutnat, jak to chodí v lesní škole, přihlaste svého potomka na angličtinu s Bethany, která bude probíhat každý pátek od 13 do 14.30. Případně si s námi domluvte lesní družinu, která bude otevřena podle počtu zájemců každý den od 13 do 16 hod.

www.ditevlese.cz, tel. 732 643 576, email: uchytil.b@post.cz, www.facebook.com/LesniSkolyAskolkyMeniSvet

Barbora UchytilováPředchozí článekU moře, v nočním vlaku, v Hiltonu i pod širákem
Další článekTvořivé odpoledne v Muzeu hraček Dobříš na zámku