Kultura za časů koronaviruVážení čtenáři DL, milí návštěvníci kulturního domu,
moc jsme se těšili, že se po prázdninách opět uvidíme a zažijeme společně příjemné chvíle při kulturních akcích, které jsme pro vás naplánovali. Letošní podzim byl neobyčejně pestrý a umělecky kvalitní, ať už šlo o koncerty, divadlo či výstavy.

Bohužel se naplnil podzimní černý scénář a my jsme nuceni akce rušit. Žijeme tento rok v zajetí pandemie, která nás zasáhla všechny bez výjimky, ovlivňuje náš soukromý i profesní život a doléhá na naši nervovou soustavu.
Omezení činnosti kulturního domu proto bereme s pokorou a vědomím, že v současné době je třeba zachovat především racionální uvažování, co se týče životních priorit, a pokud možno pozitivní přístup k životu, který je najednou nejistý a ohrožený.

Stejně tak uvažují všichni umělci a partneři, s kterými v současné době jednáme o náhradních termínech za zrušené kulturní akce. Já jim za to děkuji, protože právě výkonní umělci – muzikanti, divadelníci i výtvarníci – jsou již od jara jednou z existenčně nejpostiženějších skupin.

Pevně věřím, že až budeme z nejhoršího venku, vrátíme se nejen do škol, zaměstnání, na sportoviště, ale i do divadel, kin, muzeí, galerií, koncertních sálů, hudebních klubů či kulturních domů, protože to jsou místa, kde se podává ta nejlepší potrava pro duši. Potrava, která dělá náš život hlubší, krásnější, ale i příjemnější a zábavnější.

Přeji vám všem hodně zdraví a pevných nervů do dalších dní… A až se zase budeme moci shromáždit ve větším počtu, a pokud vám to vaše osobní situace jen trochu dovolí, podpořte, prosím, kulturu, zejména tu živou, aby se po tomto téměř ročním blackoutu mohla opět trochu nadýchnout a přežít.

Vás diváky totiž potřebuje ke svému životu a růstu ze všeho nejvíce…
Děkuji a těším se snad brzy na viděnou…

Jindřiška Kastnerová,
ředitelka KS Dobříš

Reklama

Předchozí článekZměny v programu KS Dobříš:
Další článekKoronavirus jako příležitost