Kultura – duben 2021Program KS Dobříš je průběžně upravován v závislosti na vládních opatřeních proti pandemii covidu-19. Informace průběžně doplňujeme na našich webových stránkách a facebooku. Děkujeme za trpělivost. Držme si palce, ať už je to za námi!

Výstava: Jirka Jiroušek – NEBESKÉ (letecké fotografie).
Řekl o sobě: Narodil jsem se v květnu roku 1975. Létám od léta 1994 a přibližně od té doby také fotografuji. Archiv leteckých fotografií vytvářím více jak 15 let.

Létám na „hadru“ – na motorovém paraglidu. Převážná většina mých leteckých fotografií vznikla na tomto leteckém mopedu. Jsem pilotem i fotografem zároveň, před sebou žádné sklo, cítím vítr i vůni trav, teplotu vzduchu na tváři. Abych dosáhl technicky co nejkvalitnějšího obrázku, vynáším s sebou nahoru plnoformátovou digitální zrcadlovku.

Výstavu po dohodě s autorem nerušíme, ačkoli se její uskutečnění nejeví v této chvíli jako reálné. Přesný termín výstavy (konec dubna), případně den a čas vernisáže upřesníme dle aktuální epidemické situace.


Plánované koncerty

9. 4. Clarinet Factory – koncert – ZRUŠENO – o náhradním termínu jednáme
23. 4. Sto zvířat – 30 let – koncert – ZRUŠENO – o náhradním termínu jednáme
Prodané vstupenky zůstávají v platnosti.

Náhradní termíny za zrušené akce:

Travesti show Techtle Mechtle a Kočky – zábavný pořad – 8. 6.
Gaia Mesiah – koncert – 24. 7., nebo 1. 10.
Horkýže Slíže – koncert – 21. 10.


Covidu navzdory připravujeme Dobříšské májové slavnosti 2021

Májovky, jak je podomácku všichni nazýváme, jsou největší kulturní a společenskou akcí, kterou město Dobříš každoročně pořádá společně s kulturním střediskem a dalšími městskými organizacemi. Loňský 19. ročník byl s ohledem na sílící pandemii a omezení s tím spojená zrušen.

A po roce? Realita březnových dnů je nadále neradostná… Nemocnice jsou plné, počty nemocných neklesají, čelíme takzvanému lockdownu, kdy jsme uzavřeni v hranicích okresů, nefungují služby, obchody, kulturní ani sportovní zařízení.
Ačkoli se situace stále nelepší, naopak se zdá, že má koronavirus před námi jistý náskok, rozhodli jsme se připravit rámcový program DMS 2021 a doufat, že nám epidemická situace umožní májovky 22. 5. 2021 uskutečnit.

Jedno je ale jisté, pokud se májovky uskuteční, budou určitě skromnější programově, prostorově i technicky. Naše město se jako většina českých obcí potýká s ekonomickými ztrátami. Rozpočet města na rok 2021 je úsporný, což se logicky projevilo i ve snížení rozpočtových nákladů slavností. A tak koncipujeme program jako příjemnou hudební veselici ve smyslu okřídleného hesla „Dobříš sobě“.
Oslovili jsme dobříšské kapely, tradiční i nováčky, aby se zúčastnily a bez nároku na honorář zahrály všem pro radost. Svou účast zatím potvrdily kapely: Dobříšská pětka – Tučný & Bobek, Swing band Dobříš, Zdání klame a Wocaties band. Program by měla okořenit i veselá a skočná kapela Circus Problem, s kterou jsme počítali již v programu neuskutečněných loňských slavností.

Tento rok se bohužel budeme muset obejít bez vystoupení škol a velmi oblíbených exhibic sportovních oddílů. Důvodem je jednak distanční výuka, která neumožňuje přípravu programů, ale i to, že považujeme za důležité minimalizovat epidemická rizika a omezit tudíž koncentraci příliš velkých skupin účinkujících.

Komornější verzi slavností nahrává i skutečnost, že z důvodu plánované rekonstrukce hlavní komunikace v prostoru Mírového náměstí, se musíme přesunout na menší prostranství Dukelského náměstí a do přilehlého parčíku. Je to změna, ale jsme si jisti, že poté, co bude tato lokalita pro dopravu uzavřena, poskytne kromě dostatečného prostoru pro pódium, hlediště a tradiční stánky s občerstvením i příjemné a bezpečné prostranství pro další aktivity cílené především na rodiny s dětmi.

Nikdo z nás není v tuto chvíli schopen říci, co bude za týden, za měsíc či za rok, ale věřte nám, že pokud se epidemická situace zlepší natolik, že bude reálné slavnosti v souladu s vládními nařízeními uspořádat, uděláme pro jejich klidný a bezpečný průběh vše, co bude v našich silách. Definitivně bude o konání slavností rozhodnuto 20. 4. Poté případně zveřejníme podrobný program slavností v květnovém čísle Dobříšských listů a prostřednictvím elektronických médií.

Těšíme se na viděnou.

Za pořadatele Jindřiška Kastnerová, KS Dobříš

Reklama

Předchozí článekZa šest měsíců se v Dobříši rozezní nové varhany
Další článekVHS Dobříš připravuje užitkový vodovod pro město a zavádí „chytré“ technologie