Knihovna v červnuMilí čtenáři a návštěvníci knihovny, léto budiž pochváleno – tak si najděte čas si ho užít! A když budete chtít, užijte si ho s námi:

Týden pro děti: pátek 1. – neděle 10. 6.

Po roce znovu „hledačka“ ve dvou verzích – pro menší děti a pro teenagery. Vyzvedněte si v knihovně herní plán, obejděte stanoviště, splňte úkoly a vyhrajte pěkné ceny!

Výtvarná dílna s Jíťou: Lodě k vodě – pondělí 4. 6. od 12 do 17 hodin

Nevěřili byste, jaký šmrnc a letní náladu dodá vašemu interiéru jednoduchá skládanka. Přijďte si složit a odekorovat obrovskou loď či malou lodičku, Jíťa vám pomůže. Vstup volný, materiál zdarma.

Den bez obalu – úterý 5. 6. od 14 do 21.30 hod.

Planetu máme jen jednu a každý kus plastu, který nepoužijeme, se počítá. Jak a kde můžete ušetřit obalové materiály? Besedy, workshopy, veganské dobroty, výměnný sekáč, film. Připravila Čajovna Dobříš a iniciativa Komunitní nákupy Dobříš – Nejsem produkt ve spolupráci s MěK Dobříš za podpory města Dobříš. Vstup volný.

Ing. J. Fryš: Osobnosti Podbrdska – čtvrtek 7. 6. od 17 hod.

Spisovatel Josef Fryš se ve své přednášce pro Malou dobříšskou univerzitu věnuje Janu Drdovi a mnoha dalším výrazným osobnostem našeho regionu. Vstupné 60 Kč; káva / čaj v ceně.

Knihomrně – pondělí 11. 6. od 10 hod. (+ v dalších termínech na objednávku)

Program pro děti od 0 do 6 let s říkadly, písničkami, pohádkou a dalšími aktivitami. Přihlásíte-li se nám, nabídneme vám výběr z více termínů a pokusíme se vaše mrně vřadit do skupiny stejně starých dětí. Na setkání 11. 6. nejsou přihlášky nutné, je to však pro nás pomůcka, jak program lépe vyladit. Více na www.knihovnadobris.cz, vstup volný.

Dny moří a oceánů: pondělí 25. 6. – neděle 8. 7.

Knihovna s bazénem? No vážně, přijďte se podívat a klidně i ochladit… A také tematická knižní výstava v obou odděleních.

Piknikový knižní bazar: úterý 26. 6. 12–18 hod.

Jak se pozná, že prázdniny jsou už už tady? Podle toho, že na trávníku před knihovnou vyroste na celé odpoledne bazar s knihami na dovolenou! Přijďte si posedět na dece, nakoupit skvělé čtení za pár korun či dokonce nabídnout k prodeji vaše vlastní, již nepotřebné knihy. Nápoje a drobné dobré občerstvení už pro vás chystáme. Děti a pejsci vítáni! V případě nepříznivého počasí se akce koná uvnitř v knihovně.

Příměstský tábor s angličtinou: pondělí 13. – pátek 17. 8.

Nedostali jste se na náš letní tábor? Máme pro vás novinku: týdenní příměstský tábor pro děti od 9 do 15 let pod vedením skvělé lektorky Jarmily Hájkové. Děti si zde budou hrát s angličtinou, obohatí si slovní zásobu, ale také si rozšíří tábornické dovednosti. Každodenním doplňkem intelektuálních činností budou vycházky, výlety a sportovní hry. Program je od 9 do 17 hodin, přicházet však mohou děti již od 7 hodin ráno. Cena zahrnující program, pojištění, materiály, obědy a svačiny je 3 500 Kč. Kapacita omezena na 15 dětí! Přihlášky na www.knihovnadobris.cz a v knihovně.

Prázdninový provoz knihovny

Po celý červenec a srpen máme otevřena obě oddělení takto:
úterý 8–18 hod.
středa 8–17 hod.
sobota 9–12 hod. (V neděli 1. 7. je tedy již zavřeno!)

Milí čtenáři, přejeme vám, ať vaše plánování prázdnin je stejně krásné jako to, jak si pak své plány užijete. A mimochodem, průvodce a mapy vám půjčíme!

Z knihovny zdraví Romana Bodorová

Reklama

Předchozí článek4. benefiční koncert pro obnovu dobříšských varhan
Další článekČajovna Dobříš – červen