Jaký byl Běh města Dobříše?

Město Dobříš a agentura VDN Promo uspořádaly 16. září druhý ročník obnoveného Běhu města Dobříše. Na Komenského náměstí se v neděli sešly stovky sportovců, kteří si chtěli prověřit a poměřit svoji fyzičku na různě dlouhých tratích.

Pro děti byly připraveny během dopoledne tratě na 500 m, 1 000 m a 1 500 m se startem z Komenského náměstí směrem k Domovu seniorů Dobříš. O řádnou společnou rozcvičku se před každým startem postarala Denisa Havlíčková. Poslední dětský závod odstartoval v 10.30 hod. místostarosta města Tomáš Hadžega. Letos se vydalo na trať 183 dětských závodníků.
Vyloženě dámskou záležitostí byla 5km trať, na jejímž startu v 11.00 hodin vyběhlo za dozoru dalšího startéra Radka Vystyda do ulic 21 žen v tzv. fitness běhu. Nejlepší závodnicí byla Anna Perglerová s časem 20:27.
V pravé poledne byl starostou města Stanislavem Vackem odstartován hlavní závod na 10 km, se kterým byly spojeny divácky oblíbené štafety na 4× 2,5 km. Závod dokončilo 108 závodníků, 22 štafet a handbiker Jan Tománek. Vítězem na 10 km se stal Tomáš Šťastný, který do cíle hlavního závodu přiběhl v čase 34:35. V patách mu byl Jan Šneberger, který trať zdolal za 34:47 a třetí místo získal Václav Holub s časem 35:20. Ženy se nenechaly zahanbit a příliš za nejlepšími borci nezaostaly. Ivona Rejsková měla běh za sebou už v čase 39:56, druhá cílovou pásku protnula Andrea Frantová v čase 40:49 a třetí Michaela Riegerová se s kilometry poprala za 41:41. Mezi štafetami si odnesli prvenství Sunnymonst s časem 38:38, na druhém místě skončila štafeta Energon 1 Dobříš s časem 39:50 a třetí stupeň obsadila Vodohospodářská společnost s časem 40:32. Jan Tománek protnul cíl s časem 32:54. Výsledky všech závodů jsou k dispozici na www.behmestadobrise.cz.
V rámci podpory žákovských sportovců byl komisí Zdravého města a místní Agendy 21 vyhlášen Sportovec města Dobříše do 15 let. Mladým sportovcem pro rok 2018 se stala Barbora Hrdličková, reprezentantka Gymnastiky Dobříš a všestranně nadaná sportovkyně a reprezentantka 2. základní školy Dobříš.
Co nám běh přinesl? Kromě dobré nálady, udýchaných závodníků, propocených triček, úsměvů pro fotografy a pomalovaných obličejů dětí přinesl i dopravní omezení, problém s úklidem po akci, který byl organizátory zajištěn, ale dodavatelem služby následně neproveden. Tímto připojujeme omluvu společnosti Dokas Dobříš, s.r.o., která úklid provedla neprodleně následující den v ranních hodinách. Opět jsme chtěli umožnit dětem, mládeži i celým rodinám, přátelům, ale i pracovním týmům setkání za účelem zasportovat si, pobavit se a poměřit síly v duchu fair play. Závěrem patří velký dík všem dobrovolníkům, kteří s organizací samotného dne pomáhali: děvčatům z Aerobik studia Orel Dobříš a hasičům z JSDH Dobříš.