Jak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemieSkládky i sběrné dvory jsou po celé zemi zcela uzavřené nebo otevřené v omezeném režimu, nejsou nutnou podmínkou pro náš běžný život v době nouzového stavu. Dokas Dobříš po dohodě s městem otevřel sběrný dvůr ve středu 7.00–12.00 a 13.00–15.00 a v sobotu 8.00– 12.00 pro tříděný odpad, bioodpad a elektroodpad, jelikož tento odpad je zdarma a nemusí docházet ke kontaktu občana a zaměstnance.

Pomozte chránit zdraví našich popelářů tím, že se budete držet několika doporučení. Pokud by měl Dokas Dobříš nařízenou karanténu, pak 14 dní nebude nikdo svážet odpad.

Jak můžete ochránit naše popeláře i VY?

  • Použité jednorázové roušky, rukavice, papírové kapesníky vložte do plastového obalu a následně ještě do dalšího plastového obalu (dostatečně tlustého), který pevně zavážete. Vhoďte jej do černé popelnice na směsný odpad.
  • POZOR: Domácnosti v karanténě (nebo infekční) odpad netřídí! Veškerý odpad vkládejte do plastových pytlů na odpad, které by měly mít minimální tloušťku 0,2 mm. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažte a na povrchu ošetřete dezin­fekčním prostředkem. Jsou-li použity pytle z tenčího materiálu, je nutné takové obaly zdvojit. Plastový pytel proto vložte ještě do druhého pytle a zavažte. Povrch vnějšího pytle ošetřete dezinfekčním pro­středkem a zavázaný pytel až pak dejte do černé popelnice na směsný komunální odpad.
  • Pokud doma děláte velký úklid, ponechte odpad určený pro sběrný dvůr ve vaší domácnosti, dokud nebude obnoven opět běžný provoz.
  • Pokud potřebuje nové pytle na odpad, napište si o ně na e-mail: masova@mestodobris.cz.
  • Před a po manipulaci s odpady si pokaždé umyjte pečlivě ruce mýdlem a teplou vodou nebo použijte dezinfekční gel.
  • Nikdy nedávejte zavázané pytle mimo černé kontej­nery!

Děkujeme, že pomůžete ochránit zdraví našich popelářů!

Reklama

Předchozí článekZměny v provozu autobusové dopravy
Další článekVýzva podnikatelům