Informační okénko 2. mateřské školy DobříšPřestože nás současná epidemická situace omezuje a nedovoluje pořádat aktivity, které jsme měli naplánované, učitelé školy se snaží, aby si to děti v naší mateřské škole jak se patří užily.

S podzimem jsme se všichni společně rozloučili na zahradě školy. Uspořádali jsme slavnost s názvem Den stromů. Děti se formou pohádky učily rozeznávat druhy stromů, jejich význam pro člověka a nechyběla ani hymna na jejich počest.

Předvánoční čas patří k těm nejkrásnějším. Po celé období adventu se na škole ozývaly koledy, básničky. Ve třídách měly děti plno práce s tvořením, výzdobou a samozřejmě nechybělo ani pečení cukroví. I když jsme nemohli do školy tak jako každý rok pozvat své nejmilejší, ani letos nechyběly vánoční besídky s bohatou nadílkou. Posezení proběhlo v komorní podobě v jednotlivých třídách. Na závěr slavnostního dne si na školní zahradě děti ze všech tříd společně zazpívaly koledy a skladbu Hallelujah, při které si každý svítil adventním světýlkem.

Zimní měsíce k nám letos byly doopravdy štědré. Zahrada školy se proměnila v sáňkařskou a bobovou dráhu. Pořádali jsme výstavky sněhových staveb a nechyběla ani pořádná koulovačka.

Samozřejmostí byly experimenty se sněhem a krmení ptáčků. Ti se k nám i přes velký ruch a radostné výskání dětí v hojném počtu slétají. Sýkorky, vrabci, kosi i straky poznali, že u nás budou mít vždy plná krmítka. Nezapomínáme ani na naše veverky, které jsou u nás na zahradě doma.

S dětmi, které v současné době do mateřské školy z důvodu epidemie nedocházejí, jsme v kontaktu a pravidelně jim zasíláme náměty pro domácí tvoření.

Tak jako každý rok jsme se rozloučili se zimou maškarním karnevalem a už se těšíme na jaro.

Kolektiv 2. MŠ DobříšPředchozí článekKotlíkové dotace v roce 2021
Další článekV Trnce distančně