Hádala se lyže s lyží, co se stane, když se zkříží…Zimu s bohatou sněhovou nadílkou si děti ve 2. MŠ užívaly, jak se patří. Velkolepé stavby ze sněhu, sáňkování i bobování na školní zahradě…
Ovšem letos si děti vyzkoušely i základy opravdového lyžování. V pondělí 4. února se brzy ráno předškoláci vydali do lyžařské školy do ski areálu Monínec. Celý týden se pod vedením zkušených instruktorů zábavnou formou seznamovali se základy lyžování. Děti byly průběžně dle svých nabývaných lyžařských zkušeností rozřazovány do družstev. Ke konci týdne téměř všechny děti dokázaly vyjet na vleku až na vrchol sjezdovky a méně zdatní lyžaři dokázali sjet malý svah bez pomoci i s elegantním zastavením. Není tedy překvapením, že v pátek se všichni při závěrečných závodech proháněli po zasněžených svazích jako zkušení lyžaři.
Organizování takových sportovních aktivit je po všech stránkách vždy dosti náročné. Nyní, již po proběhlé akci, hodnotíme lyžařský výcvik velice pozitivně – organizace ze strany ski areálu Monínec byla bezproblémová a profesionální a naši malí předškoláci získali během 5 dnů nové pohybové dovednosti a i ti, kteří nikdy nestáli na lyžích, začali lyžovat. Jsme rádi, že vše dopadlo skvěle a největší odměnou nám je spokojenost všech dětí i jejich rodičů.

Kolektiv 2. MŠ Dobříš

Reklama