Gymnastiku Dobříš covid nezastavil  Přestože doba covidová zasáhla sport v tomto školním roce nemalými omezeními a uzavírkami, v Gymnastice Dobříš jsme se nezastavili.

  Jakmile počasí v zimě přálo, děti mohly v rámci tréninku chodit bruslit a užívat si zimních radovánek. Začátkem roku trenéři nabídli svým družstvům cvičení on-line. Každý se mohl připojit a cvičit doma se svým trenérem. Někdo měl zájem a někdo ne. Vše se dělo v rámci svých prostorových možností. Děti měly k dispozici stálky, pružné gumy a rehabilitační válce. Po dobu celé uzávěrky, kdy děti ztratily fyzickou a osobní komunikaci, se těšily na setkání se svými kamarády z oddílu.

  Jakmile situace dovolila a bylo hezké počasí, zahájili jsme venkovní tréninky a v polovině dubna všechny skupiny začaly cvičit na školních hřištích či v parku.

  Okamžitě, když to bylo možné, obnovila Gymnastika Dobříš smlouvu na pronájem malého sálku s ředitelem školy Mgr. Jaroslavem Motejlkem a doposud se skupiny střídají – hřiště, park, tělocvična.
  Naše dětské sportovce můžete vidět na venkovních sportovištích, u průprav atletických disciplín, u míčových her, a když si vyneseme nářadí, můžeme cvičit i kotouly, stoje na rukou, přemety. Naše děti se nebojí míče ani běhu. Připojila se i gymnastika dospěláků, která také obnovila tréninky 1× týdně.
  Na léto máme přichystány pro děti z Dobříše a širokého okolí příměstské tábory ve sportovním duchu se spoustou her a zábavy. Pro nejstarší dívky ze závodní skupiny je na začátku prázdnin připraveno krátké třídenní sportovní soustředění v Rybníkách.
  Všem vám přejeme slunečné a pohodové léto.

  Za Gymnastiku Dobříš Soňa Lásková, autor foto: Soňa Lásková, Jitka Holcová
  www.gymnastika-dobris.cz, https://www.facebook.com/sportovnigymnastika.dobris

  Reklama

  Předchozí článekPrázdniny v Aerobik studiu Orel Dobříš
  Další článekPrázdniny v Sokole