Farma jedné ženy je na Dobříši už 20 letChtěla bych poděkovat městu za mnohaletou grantovou podporu mojí farmy. Díky tomu můžu každý rok zkvalitnit nabídku svých služeb pro návštěvníky farmy. Také bych ráda poděkovala soukromým dárcům za finanční dary, které využívám ke zlepšení welfaru zvířat, a firmám VHS Dobříš a BIOS za vstřícnost, se kterou mi pomohly při obnově areálu zpustošeného loňskou vichřicí.

Farma je oblíbeným cílem vycházek místních lidí i zajímavým tipem pro turistické výlety. Všichni jsou zde vítáni, mají možnost přímého kontaktu se zvířaty, děti se mohou zapojit do interaktivních her se zvířaty, dospělí zájemci se dozvědí odborné informace zpečetěné mojí již 20letou každodenní prací se zvířaty. Je tu možné ochutnat sezonní produkty.

Atraktivního prostředí farmy a přátelských zvířat naučených na zooterapii využívají i organizace sdružující klienty se zvláštními potřebami, farmu pravidelně navštěvují školy, příměstské tábory a dětské skupiny nejen z Dobříše, ale i ze širšího okolí. Pro ně mám připraven výchovně-vzdělávací program na principech zážitkové pedagogiky. Exkurzi na farmě je možné darovat jako netradiční dárek pro své děti či přátele. Kompletní nabídku aktivit a více informací najdete na webu www.farmajednezeny.cz.

Protože chci i v dnešní době zachovat původní duši farmy, jako protipól k současnému konzumnímu životu, nebude farma nikdy výdělečná. Její potenciál je jinde a pro mě je motivací, že ho objevuje stále víc lidí. Ráda mezi nimi uvítám i vás a těším se na osobní setkání u mě na farmě.

Klára KaiserováPředchozí článekVzpomínka na Přemysla Šmejkala
Další článekV Aerobik studiu Orel Dobříš se již připravujeme na jaro