Dotace ze Sociálního fondu regionu Brdy–Vltava rozděleny  Pro letošní rok vyčlenily obce z regionu Brdy–Vltava na podporu sociální oblasti celkem 637 000 Kč. O podporu se ucházelo celkem 9 subjektů, které poskytují své služby na našem území. Podporu získaly všechny.

  A na co budou finance využity? Například na provoz denního stacionáře pro děti a mladé lidi s těžkým zdravotním postižením, který je provozován v Dobříši. Dále na sociálně aktivizační služby poskytované v obcích středního Povltaví. Podpořeným projektem je rovněž tréninkový byt pro dospělé klienty dětského domova, kteří se připravují na svůj samostatný život.

  Děkujeme všem obcím, které přispěly na zajištění sociálních služeb, včetně města Dobříše, které mezi poskytovatele sociálních služeb rozdělilo v rámci vlastního dotačního titulu téměř 550 000 Kč.

  V rámci projektu Podpora dlouhodobě nezaměstnaných v regionu Brdy–Vltava proběhl dne 15. 6. 2020 Kurz finanční gramotnosti. Lektorován byl panem Davidem Šmejkalem, ředitelem Poradny při finanční tísni, o. p. s. Kurz byl hodně interaktivní, ze strany účastníků padaly četné dotazy ohledně aktuální finanční situace. Tento kurz plánujeme v září zopakovat. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

  Markéta Dvořáková, ředitelka MAS Brdy–Vltava  Předchozí článekLéto ve Skřítkově
  Další článekNabídka podpory pečovatelské služby pro občany pečující o své blízké