Dobříšští sportovci dostali ocenění za své sportovní úspěchyMěsto Dobříš vyhlásilo v rámci Běhu města Dobříše nominace na Sportovce města Dobříše do 15 let. Osloveny byly všechny dobříšské školy a sportovní spolky. Nominováno bylo několik žáků a studentů dobříšských škol. Komise pro Zdravé město a místní Agendu 21 vybrala jako vítěze Davida Fabiána, žáka 6 třídy 2. ZŠ Dobříš.

11. 10. převzal David Fabián na dobříšské radnici pamětní list z rukou pana starosty Mgr. Stanislava Vacka za vynikající výsledky v motocyklové disciplíně TRIAL a za celkovou sportovní reprezentaci 2. ZŠ Dobříš a tím i města Dobříše jako takového. Na slavnostní předání se David dostavil se svými rodiči a paní ředitelkou 2. ZŠ Mgr. Bohumilou Pallagyovou.
Dalším oceněným, který na radnici převzal pamětní list za dlouhodobě vynikající výsledky a za získání titulu mistr světa na 70.3 Ironman Word Championship  (1,9 km plavání – 90 km cyklistika – 21,1 km běh)  v kategorii hendikepovaných sportovců, byl Bc. Jan Tománek.
Krátké posezení s oceněnými sportovci se neslo v přátelském duchu. Starosta města poděkoval oběma sportovcům: „Je to velmi milé setkání, vaše výsledky jsou velice cenné a my si vážíme vaší píle. Motivujete další děti ke sportu jako takovému a to je dobrá věc.“ Paní ředitelka 2. ZŠ Dobříš, Mgr. Bohumila Pallagyová, představila Davida jako žáka své školy a řekla o něm: „Je to velmi skromný kluk s výbornými studentskými výsledky. O jeho úspěších se většinou dozvídáme až od jeho sestry.“
Honza Tománek zas pohovořil o svých plánech do budoucnosti a my už se teď můžeme těšit, čím náš v příštích letech překvapí.
Na závěr setkání se Honza i David podepsali do pamětní knihy a starosta města oběma popřál hlavně zdraví a mnoho nejen sportovních úspěchů.

David Fabián se od šesti let věnuje motocyklové disciplíně TRIAL, což je překonávání přírodních a umělých překážek v terénu. Mezi největší úspěchy Davida patří získání titulu mezinárodní mistr ČR v kategorii do 12 let za rok 2014, 2015 a 2016, dále získal ocenění prezidenta Autoklubu ČR v roce 2016 a letošní sezónu 2017 jede jako nejmladší Čech v historii s podporou italského továrního týmu Beta.

Od příštího roku splní věkovou hranici 12 let a bude se moci účastnit Mistrovství Evropy. Přípravě a tréninku věnuje skoro všechen svůj volný čas, ale i přesto mu zbývá trochu času na ostatní sporty, kterým se rád věnuje, jako je florbal, hokej, jízda na kole. Dále reprezentuje 2. ZŠ Dobříš ve všech sportovních soutěžích, např. v  McDonald Cup, ve vybíjené, v atletické všestrannosti, basketbalu, štafetovém běhu, florbalu. V roce 2015 a 2016 byl ve finále celorepublikové soutěže Talent roku a v roce 2016 ve finále soutěže Zlatý oříšek pro talentované děti do 15 let. V letošním roce se stal mezinárodním mistrem ČR v družstvech a získal celkové 3. místo v kategorii dospělých.

Jan Tománek úspěšně reprezentuje Českou republiku v handcyclingu, dlouhém triatlonu a běžeckém lyžování na sledgi. Honza bezesporu patří k nejúspěšnějším multi – sportovním talentům vrcholového parasportu. Během uplynulých let mnohokrát zvítězil v handcyclingových závodech evropských soutěží, je několikanásobným Mistrem ČR v časovce jednotlivců i silničním závodě a vítězem Českého poháru. Od roku 2011 je členem užšího reprezentačního výběru ČR.

V současné době je však daleko častěji prezentován jako triatlonista a specialista na dálkové běhy na lyžích. Honza je také historicky prvním Čechem, který na sledgi reprezentoval Českou republiku na Světovém poháru handicapovaných, ale později se začal specializovat na vytrvalostní běžecké závody. Je jediným Čechem, který dokázal na sledgi dokončit ČEZ Jizerskou 50 a Vasaloppet 90, nejdelší a nejnáročnější běžkařský závod na světě. V září letošního roku získal titul mistr světa na 70.3 Ironman Word Championship  (1,9 km plavání – 90 km cyklistika – 21,1 km běh)  v kategorii hendikepovaných sportovců.Předchozí článek14. 10. – Den se zvířátky v anglickém parku zámku Dobříš
Další článekDo lesa s lesníkem 2017