Do nového roku v novém kabátě

Starý rok přeskočil do nového jako nic. Člověk by si toho bez bujarých oslav sotva všiml. Většina věcí zůstala při starém, jen naděje a očekávání dávají novému roku jinou vůni. Pro nás v kanceláři náhradní rodinné péče nový rok 2024 přinesl změnu, která se ale přehlédnout nedá. Po devíti letech pod hlavičkou Dětského domova Korkyně, kde jsme se narodili a vyrostli, se stavíme na vlastní nohy. Od 1. ledna 2024 nás budete potkávat jako samostatnou organizaci TEMALA, z. ú.

Pod novým kabátem jménem TEMALA, ale ve stále stejných, dobře prošlápnutých botách budeme tak jako doteď poskytovat kvalitní služby pěstounům, náhradním rodičům, ale i odborníkům v systému sociálně právní ochrany. Doprovázet pěstouny znamená podporovat je v náročných situacích, které péče o děti s těžkými životními příběhy přináší. Budeme i nadále organizovat odborně vedené volnočasové aktivity pro děti z pěstounských rodin, aby si pěstouni mohli odpočinout a nemuseli se obávat, zda jsou zajištěny i specifické potřeby jejich dětí. Nepolevíme ani v kvalitě vzdělávání, které pěstounům nabízíme. Naopak. Chceme do toho ještě víc šlápnout. Chceme se podílet na zlepšování podmínek pro poskytování pěstounské péče v ČR tím, že se zapojíme do tvorby legislativních změn týkajících se náhradní rodinné péče. Tak jako je hodně zkušeností za námi, je i hodně práce před námi. A my se na ni těšíme.

Dětskému domovu Korkyně přejeme do dalších let jen to nejlepší a děkujeme, že jsme pod jeho křídly mohli vyrůst.

A vám, čtenářům, přejeme do nového roku velkou kupu štěstí a pevné zdraví. A pokud vám rok 2024 přinese nové výzvy jako nám, přejeme vám, ať je jejich naplňování radostí.

Za tým doprovázející organizace TEMALA, z. ú.,
Tereza Jandová, Jana Žáková a Jitka BezecnáPředchozí článekPevné zdraví a sociální stabilitu
Další článekProsinec v pečovatelské službě