DivadlaV měsíci březnu proběhne v našem kulturním domě přímo divadelní maraton. Ve dnech 9. a 10. března představí svou hru mladí ochotníci, oba dny vždy od 19 hod. se vstupným 60 Kč.

V neděli 25. března od 16 hod. se můžete těšit na pohádku Houbové čarování, která byla dramatickým kroužkem s velkým úspěchem představena na podzim školám v KD Dobříš.

Milí spoluobčané,
dovolte mi, abych vám následujícími řádky představil víceméně fungující divadelní soubor ze Staré Huti a zároveň vás pozval na nadcházející představení.
Většině z těch, kteří mají přehled o kulturním dění v obci jistě neuniklo, že tady něco jako divadelní spolek existuje a pravidelně navštěvují představení. Někdo ale o působení souboru nemá vůbec ponětí…
Nebudeme to protahovat, divadelní soubor spadající pod MKS ve Staré Huti si říká DEHHET a funguje už… no… pár let už to bude. Většina členů souboru začala s divadlem už v místní ZŠ a tahle záliba jim zůstala i v dospělosti. Vzhledem k dlouhé tradici amatérského divadla v naší obci nebyl pro tuhle partu nadšenců problém dát se dohromady a začít s více či méně kvalitními adaptacemi známějších divadelních kusů. V nejsvětlejších okamžicích vzniklo pak dokonce několik autorských her. Opět více či méně kvalitních… Ale nejstarší člen souboru s oblibou říká „Neděláme umění, děláme zábavu“. Vždy se totiž jednalo o komedie a hry pro pobavení.

Jak už jsem zmínil na začátku, formou těchto řádků bych vás rád pozval na další představení souboru DEHHET, které se koná 9. a 10. 3. 2018 od 19.00 v místním KD. Tentokrát jde o adaptaci ztřeštěné komedie z pera anglického spisovatele Michaela Cooneyho „Nájemníci pana Swana“.

Závěrem bych si dovolil citovat jednoho známého, který mi jednou řekl: „Ono je fajn, že nehrajete nic vážnýho, že se s váma chodí člověk zasmát, protože toho dramatu má každej ve svým životě dost“.
Přijďte si tedy i vy odpočinout od každodenního stresu a zkusit se zasmát. Podpoříte tak nejenom náš soubor, ale zároveň oceníte snahu obce a spousty dobrovolníků, díky kterým úspěšně probíhá rekonstrukce KD a kterým za to patří obrovský dík.
Těšíme se na vás.

Za divadelní soubor DEHHET Janek Váňa

Reklama

Předchozí článekUčitel / učitelka pro 1. stupeň ZŠ Stará Huť
Další článekVzpomínáme