Den Země se na Dobříši slaví již po jedenácté! Zapojit se můžete i vy!  22. duben je zapsán v povědomí lidí jako Den Země.

  Je věnován především planetě Zemi a otázkám spojených s ochranou životního prostředí. Slaví se celosvětově již od 70. let se snahou upozorňovat na špatné chování spotřebitelů s cílem vzdělávání veřejnosti ve správných ekologických návycích.

  Dobříš se již 11. let připojuje k této kampani a i letos připravilo pro své občany v týdnu od 22.–28. dubna několik akcí. Nejvíce pozornosti bude Zemi patřit 26. dubna, kdy se na hřišti v ulici Boženy Němcové bude konat dobříšský Den Země.

  Více informací najdete na webových stránkách města Dobříše www.mestodobris.cz a podrobný program k této akci vám přineseme i v dubnovém vydání Dobříšských listů.

  Oslavte s námi Týden Země úklidem!

  Město vyzývá neziskové organizace, spolky, dobříšské školy i ostatní občany, aby se v týdnu od 22. do 28. 4. zapojili do úklidu veřejných prostranství a okolí našeho města.

  Společnou účastí na akcích konaných k oslavě tohoto významného dne se hlásíme k tomu, že nám není lhostejný stav naší planety. I když na velké změny jednotlivec nestačí, může se na jejich prosazování podílet.

  Pokud máte zájem se k akci přidat i vy, jste vítáni!
  Město bude koordinovat sběr, průběžný svoz a likvidaci sesbíraného odpadu z území města a dle požadavků vydá dobrovolníkům igelitové pytle a rukavice.

  Pro potvrzení úklidových lokalit a pro další informace k úklidu a celkové organizaci kontaktujte nebo navštivte odbor výstavby a životního prostředí – e-mail.: harmanova@mestodobris.cz, telefon 318 533 380, Mírové náměstí 1602 – nad Penny Marketem).
  Děkujeme za zapojení do péče o životní prostředí.

  Zdroj: Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí

   

  Reklama

  Předchozí článekČasopis DRB – Děti regionu Brdy
  Další článekDobříšský Týden Země bude ve znamení úklidu a ochrany životního prostředí