Co nového v ZŠ Trnka?

Zdroj: www.facebook.com/zstrnkadobris


Než se pustíme do usilovné školní práce, chceme se po prázdninách opět sladit a posílit kamarádské vztahy. A k tomu slouží adaptační kurzy. Kam jsme letos vyjeli? O tom napsaly samotné děti.
Druhá třída: Na adaptačním kurzu bylo dobré, že jsme byli piráti. Chodili jsme s jednou nohou a učili jsme se spolupracovat. Bylo to zábavné.
Třetí třída: Naše třída byla na třídním ladění v Čími. Byli jsme tam první týden v září a bylo to super v tom, že jsme tam měli téma „Harry Potter“ a vyráběli jsme košťata a hůlky a taky nesmíme zapomenout na klobouky. Nechyběly ani Kameny mudrců. Celou třídu to moc bavilo.
Čtvrtá třída: Druhý týden v září jsme jeli na adpatační kurz do Bohutína. Naše téma bylo Narnie – Stříbrná židle. Každý den jsme se vypravili na dlouhý výlet, při kterém jsme měli plno zajímavých aktivit. Na konci našeho putování jsme našli nejen prince Riliana, ale i ztracený poklad. Moc jsme si to užili.
Pátá třída: Shromáždili jsme se u chatek v Junior Campu v Nové Živohošti. Hned druhý den jsme vyrazili na výlet. Po celou dobu pobytu jsme hráli různé zábavné hry. Poslední den se v areálu konala zámkařská soutěž.
Šestá třída: My jsme byli v Jizerských horách. Každé ráno jsme začínali rozcvičkou a pak už nás čekaly výlety a hry. Tématem byl „Hraničářův učeň“. Velkým překvapením bylo, když nás navštívili naši další učitelé schovaní pod kápí. Bylo to tam bezva.

TRNKAKCE zvou děti na další outdoorový příměstský tábor. Akci pořádáme během podzimních prázdnin, 29.–30. října 2019. Děti zažijí spoustu legrace, lanových překážek, šifrovaček a zajímavých her zážitkovou pedagogikou. Více informací a přihlášky naleznete na www.zstrnkadobris.cz/domu/trnkakce.

ZŠ TRNKA všechny srdečně zve na druhý TRNKOVÝ FASHION BAZAR dámského oblečení a doplňků, který se bude konat ve dnech 8. a 9. listopadu (pátek večer, sobota dopoledne) v budově školy. Výtěžek z prodeje oděvů bude použit na další rekonstrukci prostor budovy ZŠ TRNKA.

Markéta Svobodová, učitelka ZŠ Trnkatr

Reklama

Předchozí článekZprávy ze „staré“ školy
Další článekInformace z 2. ZŠ Dobříš