Činnost Městské policie Dobříš za měsíc únor 2017Celkem vybráno za pokuty: 15 900 Kč
Celkem přestupků: 70

Vybírám z oznámení:

1. 2. 2017 ve 21.50 hod. Srážka se zvěří. Stalo se v Jezírkách, kdy řidiči osobního vozidla vběhla do jízdní dráhy srna. Byla přivolána Policie ČR.
2. 2. v 4.55 hod. Zablokování závor. V ulici Pražská došlo k závadě u vlakového nádraží, nefungovaly závory. Strážníci odkláněli dopravu až do vyřešení problému.
2. 2. ve 14.00 hod. Pozor na podvodníky. Podomní prodej – nabídka služeb. V ulici Jáchymovská se nacházely dvě osoby, nabízely výměnu zámků a úpravu dveří. Strážníci byli na místě ihned, ale již nikoho nezastihli. Tyto služby jsou na Dobříši zakázány.
5. 2. v 15.30 hod. Došlo k volnému pobíhání psa. Stalo se v ulici Dělnická, kdy výmarský ohař vběhl až do domu oznamovatele a „vybílil mu spíž“. Nejen, že mu snědl jídlo, ale při tomto řádění pes způsobil i značný nepořádek v domě. Pes byl strážníky odchycen a umístěn do odchytového zařízení. Ráno se dostavila majitelka psa. Byla jí uložena bloková pokuta.
6. 2. Odstavené vozidlo v části města Na Kole. Jednalo se o dlouhodobé stání, vozidlo bez pohybu cca 2 měsíce a bez technické kontroly. Strážníci vylepili výzvu k odstranění. Do dvou dnů dal majitel vozidla věci do pořádku.
7. 2. v 9.00 hod. Poničený zpomalovací retardér. Strážníci zjistili v ulici Nad Papežem, v místech u garáží, poničený retardér. Hrozilo poškození pneumatik projíždějících vozidel. Ze zpomalovacího pruhu trčely hřeby. Byla zařízena oprava.
7. 2. ve 20.10 hod. Došlo k loupežnému a ozbrojenému přepadení restaurace na návsi v Obořišti. Dva pachatelé v kuklách se samopalem a granátem. Strážníci asistovali na žádost Policii ČR. Případ je v šetření a v kompetenci PČR.
8. 2. Stížnost Větrník. V ulici Nad Papežem u garáží stála zaparkovaná vozidla v zákazu stání a před vjezdy do garáží. Strážníci řeší přestupky opakovaně blokovými pokutami.
14. 2. v 8.15 hod. Vyvrácený sloup. Zjištěno v ulici Za Poštou, kdy hrozilo, že sloup spadne a poraní kolemjdoucí občany. Byla zařízena oprava u společnosti Telecom.
17. 2. ve 13.00 hod. Pochůzkový prodej U COOPu. MP obdržela mnoho oznámení na tento druh přestupkového jednání. Na místě však bylo zjištěno, že se nejednalo o pochůzkový prodej, ale o činnost spojenou s veřejnou charitativní sbírkou, která se řídí zvláštním právním předpisem, tudíž byla sbírka povolena.
20. 2. Odchyt volně pobíhajícího psa. Pes byl odchycen u kostelíčka. Později zjištěn majitel ze Staré Hutě. Byla uložena bloková pokuta.

Zpracovala: strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP DobříšPředchozí článekJarní smršť medailí pro gymnastky
Další článekParkoviště s parkovacím kotoučem – situace u polikliniky