Činnost Městské policie Dobříš za měsíc květen 2017Celkem vybráno za pokuty: 44 700 Kč
Celkem přestupků: 96

Vybírám z oznámení:

1. 5. 2017 ve 12.20 hod. Svátek práce. Vrtání vrtačkou… Stalo se na Větrníku v bytové jednotce. Ve dnech státem uznaných svátků je možno používat hlučné stroje pouze od 8–11 hod., viz OZV města Dobříše č. 3/2016. Strážníci majiteli bytové jednotky domluvili. Stavební práce poté ihned ukončil.
1. 5. v 19.30 hod. Ohnutá dopravní značka. Jednalo se o zákaz vjezdu všech vozidel v ulici Bezručova. Značka zakazuje vjezd všem druhům vozidel na jednosměrnou pozemní komunikaci, v níž je provoz veden opačným směrem. Vandal svým jednáním způsobil problémy v silničním provozu. Oprava se zajišťovala u Silnic, s.r.o.
2. 5. v 11.45 hod. Oznámil majitel obchodu na Mírovém náměstí, že mu vandal o víkendu poškodil výlohu poškrábáním. Vznikla škoda na jeho majetku. Strážníci zkoumají kamerový záznam.
2. 5. ve 14.45 hod. Nález pánské peněženky. U pivovaru na silnici za přechodem pro chodce. Poctivá slečna z Dobříše A. M. peněženku odevzdala strážníkům. Poté byl kontaktován majitel, trv. bytem Mníšek pod Brdy. Díky patří nálezkyni.
3. 5. v 5.10 hod. Požár garáže. Byl zjištěn místními občany v ranních hodinách. Jednalo se o starou garáž u rybníka Papež. Rozsáhlý požár byl hasiči ihned zlikvidován. Chytil i přilehlý strom. Vše se obešlo bez zranění. Věc je ve fázi šetření. Na místě zasahovaly složky IZS.
13. 5. ve 20.30 hod. Byl „pokropen“ vodou… Stalo se v ulici Boženy Němcové, kdy procházející muž byl zlit vodou z balkonu 8–10letými chlapci. Jednalo se konkrétně o dům na rohu ul. Boženy Němcové. Strážníci vyjeli na místo, zvonili na zvonky, nikdo neotevřel a na místě, samozřejmě, nikdo nebyl.
15. 5. Nález kabely na lavičce u kina. V kabele byly jen dětské rukavičky. 10. 5. v anglickém parku byly nalezeny dioptrické brýle v kovovém provedení. A 20. 5. byly u Lidlu nalezeny klíče od osobního vozidla Škoda. Nechybí někomu?
15. 5. v 10 hod. Strážníci obdrželi upozornění. Na Větrníku – rozestavěný „hotelák“. Údajně mladá děvčata vylezla do nejvyššího patra a začala si pořizovat „selfíčka“. MP zjistila, že objekt není zabezpečen dostatečně jak proti pádu, tak proti vstupu nepovolaných osob, a již podruhé upozornila firmu, která objekt spravuje, aby zjednala nápravu. 23. 5. tak bylo učiněno.
15. 5. po 22. hodině. Stížnost na hluk z restaurace na náměstí. Hluk ze zahrádky. Údajně měli hosté sedět venku popíjet alkohol a doslova „řvát“. Strážníci byli na místě do 5 minut. Toto se však nepotvrdilo, restaurace byla již zavřená a nikdo v prostorách zahrádky neseděl.
15. 5. Zjištěna černá skládka. V části města Brodce byly odhozeny 4 pneumatiky ke kontejnerům. Bohužel tato přestupková jednání se velmi těžko odhalují, je na každém z nás, jak k věcem tohoto charakteru přistupujeme. Někdo ani papír neodhodí, někdo v klidu odhodí objemný odpad a nehne se v něm kousek svědomí. Vše začíná výchovou v rodině…
18. 5. ve 14 hod. Had na zahradě. Teplé počasí je signálem pro hady, aby začali opouštět své skrýše. Někdy se však objeví i na nepatřičných místech. Stalo se v obci Voznice. Oznamovatelce byl poskytnut kontakt na firmu, která se zabývá odchytem plazů. Pravděpodobně se jednalo o zmiji, dle sděleného popisu… MP Dobříš nemá uzavřenou veřejnoprávní smlouvu s jinou obcí, a tak v obci Voznice nemá své pravomoci. Jí svěřené úkoly může plnit jen na svém katastrálním území v rámci své působnosti.
19. 5. v 1 hod. v noci. Volně pobíhající pes. Strážníci objevili v lokalitě u „Bedřicha“ psa velkého vzrůstu. Majitel v okolí nebyl. Zvíře bylo odvezeno do psího útulku. Majitel si psa vyzvedl druhý den. Jelikož se jednalo již o několikátý únik z uzavřeného prostoru a bylo zjištěno, že pes není čipován, byla uložena bloková pokuta.
22. 5. Nález sady Gola klíčů, v kufříku. Nalezeno u spořitelny. MP děkuje poctivému nálezci z Dobříše, panu M. S., který nález přinesl na služebnu. Místní znalostí se nám podařilo sehnat majitele tohoto drahého nářadí.
24. 5. Mládě sojky vypadlo z hnízda. Oznámeno občanem. Na místo byli přivolaní pracovníci z Votic – ochrana fauny.
25. 5. Zjištěny poničené lavičky na dětském hřišti u kina. Bude se opravovat. Vandalství na Dobříši neustává, není lehké toto jednání podchytit, většinou vandal „zaúřaduje“ pod rouškou tmy, jen tehdy se asi cítí silným! 31. 5. Další poškozená lavička u sádek. Někdo z ní vyšrouboval šrouby, uvolnilo se opěradlo.
27. 5. Stížnost na špatné parkování u zámku. Řidiči parkují v zákazu stání, v protisměru a na zelených plochách. Mnohdy řidiči autobusů „ucpou“ celou ulici, která poté není pro ostatní průjezdná. Je na místě připomenout, že jen asi o 200 m dále je parkoviště P+R, kde lze pohodlně parkovat jen za 10 Kč/24 hod. Vyhrazené stání pro autobusy je u Modré kočky. Přestupky řeší strážníci blokovými pokutami.

 

 

 

 

 

 

 

29. 5. Vzešlo z oznámení. V oblasti Na Kole byl nalezen pták korela. Byl odchycen místním občanem, který si ji prozatím ponechal u sebe.

Zapsala: str. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP DobříšPředchozí článekPsí útulek Dobříš – červenec–srpnen 2017
Další článekStarší přípravka MFK Dobříš je ZLATÁ