Činnost Městské policie Dobříš za měsíc duben 2017Celkem vybráno za pokuty: 17 300 Kč
Celkem přestupků: 60

Vybírám z oznámení:
2. 4. v 16.15 hod. Volně pobíhající pes byl strážníky odchycen u restaurace Na Růžku. Jednalo se o černého labradora. Věc byla uzavřena s majitelem psa blokovou pokutou.
3. 4. Zjištěn vrak vozu v oblasti Na Kole. Jednalo se o odstavenou modrou dodávku. Majitel byl zjištěn a upozorněn. Do 4 dnů vozidlo z komunikace odstranil.
4. 4. v 19.30 hod. Nález pánského kola staršího typu. Uloženo na městské policii. Co se týká nálezů, ať jsou to ztracené klíče nebo různé věci, je možno se na naše strážníky obrátit. Možná právě na MP objevíte vaši ztracenou věc.
Tento měsíc nalezeno: 27. 4. v 18.20 hod. v ulici Hornické byl nalezen svazek klíčů u domu čp. 1009. 22. 4.: Komu chybí dámská černá bunda do pasu? Nálezce ji zanechal na venkovní klice u městské policie. V bundě byl pouze svazek klíčů.
Monitorování anglického parku. MP nadále monitoruje anglický park nejen kvůli nahlášené osobě, která se měla dopustit výtržnosti – masturbování na veřejnosti. Jak jsme již informovali občany na webových stránkách města Dobříše, jednalo se o muže okolo 30 let.
9. 4. v 16 hod. Oznámeno, že na rybníku Papež je nebezpečná látka. Na místě již byli hasiči, po prozkoumání místa bylo zjištěno, že se jednalo o pyl.
9. 4. v 19.30 hod. Volně pobíhající pes byl spatřen v okolí židovského hřbitova. Majitelka psa se sama ozvala strážníkům, že jí utekl pes až z Větrníku. Ten byl poté hlídkou odchycen u Penny Marketu na Větrníku. Případ byl řešen blokovou pokutou.
11. 4. 2017 v 11 hod. Krádež v Lidlu. Ochranka zadržela muže, r. 1969, z Dobříše. Odcizil pivo a vodku v hodnotě 160 Kč. Věc byla vyřešena na místě blokovou pokutou.
13. 4. v 21.30–22.30 hod. Asistence záchranné službě na ubytovně Sluníčko. Jednalo se o muže z Dobříše, který měl spory s paní správcovou. Strážníci na místě zjistili, že je pod vlivem alkoholických nápojů. Nadýchal 3.2 promile.
13. 4. v 1.50 hod. Vandalské chování. Zjištěn převrácený kontejner na plast u „čtrnáctipatráku“, převrácené odpadkové koše, převrácené betonové sloupky u Penny a převrácené zábrany do Kopáčkova dvora. Dále povalená dopravní značka „stezka pro chodce“ u rybníka Papež, utržená tabulka naučné stezky na Kopečku. Vandal opět předvedl svou sílu.
15. 4. ve 2.30 hod. Řidič řídil pod vlivem alkoholu. Způsobil dopravní nehodu. Stalo se v ulici Polní, kde podnapilý řidič vjel do přilehlého plotu. Strážníci asistovali PČR. Opilci bylo naměřeno 1,3 promile alkoholu v dechu. Poté, ve 4 hodiny ráno, řešili strážníci hádku v baru u Lidlu, v součinnosti s PČR, do zklidnění situace.
19. 4. ve 23 hod. Došlo ke rvačce v baru na náměstí. Operační důstojník PČR žádal o součinnost našich strážníků. Na místě byl zjištěn výtržník. Byl vyveden z prostor provozovny a hlídka policistů ČR ho převezla na obvodní oddělení k prokázání totožnosti. Dále již ve věci PČR, s tím, že byly ze strany MP poskytnuty policii kamerové záznamy.
23. 4. v 9.30 hod. Kontrolou Husova parčíku strážníci nalezli dvě injekční stříkačky po drogově závislých osobách.
23. 4. ve 12 hod. Lexus bránil výjezdu z domu. Strážníci řešili blokovou pokutou zaparkované vozidlo před vjezdem-výjezdem k nemovitosti. Provinilá osoba se dostavila k projednání přestupku, nedělala si vůbec žádné „vrásky“ s tím, že utvořila svým vozem překážku v silničním provozu.
28. 4. v 9.30 hod. Vozidlo ve vjezdu. Strážníci řešili opět, v ulici Pražská. Přestupková jednání jsou řešena na místě blokovými pokutami.
23. 4. ve 12.30 hod. V hlavní roli tentokrát ne agresivní kocour, ale kočka… Stížnost podala důchodkyně, 80 let, z ulice Čs. armády, na neskutečný hluk z vedlejšího bytu. Jednalo se o hudební produkci. Jaké poté bylo překvapení strážníků, když vyšlo najevo, že v tom má „drápky“ kočka. Majitel bytové jednotky však nebyl doma. Pobíháním po bytě se kočce podařilo zmáčknout knoflík přijímače. Naštěstí se majitel právě vrátil domů a vše se rychle a v poklidu vyřešilo.
23. 4. v 19.20 hod. Pětiletý chlapec, bez rodičů, si udělal výlet. Sourozenci chlapečka neuhlídali a ten se rozhodl sám na odrážedle ujet trasu Lidl – Penny Market na náměstí. Tam ho však zastihla ochranka. Přivolala strážníky. Bohužel chlapec vůbec nekomunikoval. Proto byla na místo přivolána sociální pracovnice a Policie ČR. Poté hlídka zaznamenala, že u Lidlu hledá své dítě otec. Ten sdělil soc. pracovnici, že dítě svěřil ke hlídání svým starším dětem. Naštěstí se v tomto případě nic nestalo.
24. 4. v 8 hod. Muž si aplikoval drogu. Stalo se na Dukelském náměstí, kdy občané přivolali strážníky. Jelikož muž byl zmatený a mluvil nesmyslně, měli lidé obavy z nepředvídatelného chování. Strážníci zjistili muže, r. 1983 – drogově závislou osobu. Muž byl převezen rychlou záchrannou službou na urgentní příjem do nemocnice v Příbram. Jelikož měnil vnímání reality a času a dostavily se halucinace, tak doprovod zdravotníkům poskytl strážník MP až do Příbrami. Byla oprávněná obava z možného napadení záchranářů.

Zapsala: strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš

Upozornění

V ulici Nad Papežem na Větrníku je umístěna dopravní značka zákaz stání. V těchto místech je osazena proto, aby mohli řidiči bezpečně zajíždět i vyjíždět z přilehlých garáží. Bohužel poslední dobou je tento zákaz často porušován. Upozorňuji proto ostatní řidiče, aby zde neparkovali. Tím se vyhnou nepříjemnému postihu v podobě blokové pokuty.
Děkuji za pochopení.

Strž. Alena KovaříkováPředchozí článekProgram zápasů MFK Dobříš – červen
Další článekKrajský přebor 8. 4. Benešov – Gymnastika Dobříš