Červnové slovo starosty: Dobříš žije

Také vnímáte, že čas běží jako splašený? Více jak dva roky nás všechny omezoval covid. Snadno na to zapomínáme. V květnu se po dlouhé pauze konaly tradiční Dobříšské májové slavnosti. Ty předchozí proběhly v roce 2019. Mám silný pocit, jako by to byl tenkrát jiný svět. Naši tehdejší bezstarostnost vystřídaly obavy o bezpečnost Evropy, výrazné zdražování řady komodit a znepokojivé úvahy o energetické nezávislosti.

Přesto i v současné době se společenský život v našem městě povzbudivě rozvíjí. Jak se vám líbily Májovky? Co bychom měli příště udělat jinak? Dejte nám prosím vědět. V červnu nás čekají víkendy plné akcí, takže je takřka nemyslitelné stihnout vše, co se děje. Vernisáže, závody, koncerty, přednášky atd. Vedle tradičních akcí proběhla nebo se plánuje řada nových událostí. Jsem nadšený z energie, kterou mnozí z vás zkrápíte město jak živou vodou. Děkuji všem, kdo se o aktivní společenský život staráte.

Na radnici řešíme dokončení a předání díla opravy Pražské ulice. Stále ještě existuje několik nedodělků, o jejichž nápravě jednáme s firmou Robstav. Prakticky dokončeny jsou přeložky inženýrských sítí na náměstí Komenského. Všechny kabely byly prověřeny, nefunkční a nepotřebné odstraněny, zbytek přesně zakreslen. Došlo také k přeložce části kanalizace, tak aby nebránila kořenům budoucích stromů. Předělávala se přípojka plynu. Položeny byly nové optické kabely pro rychlejší napojení na internet. Velké kopání se tak blíží ke konci. Na konci května soukromý investor zahájil rekonstrukci budovy pošty, takže se prostor pro pěší opět změní. Zahájena byla také oprava ulice Přemyslova a probíhají opravy výtluků po zimě. Zahájeny byly stavební práce pro budoucí denní stacionář na Dukelském náměstí.  Dokončena byla výsadba v parčíku po bývalém kině. Podle počasí se střídavě zalévá nebo seče zeleň, takže máme další téma pro diskuzi.

V červnu proběhne několik akcí, na které bych vás rád pozval. Ve čtvrtek 2. června se koná vzpomínková akce na generálmajora Josefa Balabána. V sobotu 25. června si připomeneme 80. výročí zavraždění starosty Dobříše Adolfa Scharta. Ve středu 15. června vás zvu na kulatý stůl k uvažovanému obchvatu a možnostem omezení tranzitní nákladní dopravy. Na konec měsíce je plánováno veřejné jednání zastupitelstva, které by právě mělo rozhodnout, zda v územním plánu bude koridor pro možný obchvat ponechán nebo definitivně vyřazen.
Společenských a sportovních akcí se koná i v červnu velké množství. Na které se potkáme?

Pavel Svoboda, starostaPředchozí článekStředisko zdraví v Dobříši má novou jednatelku
Další článekDobříšské listy – červen 2022