Červen a prázdniny v DobříškuV neděli 17. června jsme již tradičně oslavili na Vlašce Den otců. V letošním roce jsme cyklostezku uspořádali namísto samostatné oslavy Dne dětí. Děti slavily tedy s tatínky dohromady pohybem. Cyklostezku si i letos projelo hojné množství dětí s tatínky, maminkami i babičkami a dědečky. Děkujeme všem dobrovolníkům i dobrovolnicím a zejména sokolkám, které nám na stanovištích pomáhaly. Velký díky patří též hasičům a městské policii. A jezdeckému klubu Míšánek, který přivedl dva koníky, na nichž se mohly děti svézt.

O prázdninách se pravidelné programy nekonají. Zavřeno ale tedy rozhodně nemáme. Koná se již 7 turnusů příměstských táborů. Letos v každém turnusu až pro 22 dětí. Všechny termíny jsou již téměř zaplněny. Přijímáme pouze náhradníky.

Od září máme v plánu rozšířit kapacitu pro kurzy Batolátek, které budou probíhat každé úterý dopoledne v jógovně. Více místa pro více dětí. Naše skvělá lektorka Lucie Špačková Krasanovská povede i kurzy pro nejmenší miminka – Špačkohrátky pro miminka od 3 do 6 měsíců každé úterý v RC Dobříšek. V rámci kurzu nabízí i poradnu pro zdravý vývoj miminek půl hodiny před a po konání kurzu.
Na koho se v letošním roce nedostalo, hlaste se. Místa jsou.
Rozšiřujeme též nabídku tanečků pro předškolní a školní děti. Termín ještě není přesně znám, sledujte Dobříšské listy a náš web: www.dobrisek.cz. Rádi bychom otevřeli i taneční lekce pro dospělé.
Plánujeme otevřít francouzštinu pro dospělé s Míšou Doleželovou s hlídáním dětí. Pokračovat bude i angličtina pro dospělé s hlídáním dětí.
Budeme rozšiřovat kapacitu a počet dní Hrajeme si bez maminky. Adaptační příprava na školku a hlídání a hraní dětí bez rodičů od 8 do 12 hod. Neváhejte a hlaste se již nyní.
Pokračovat budou i Počítačová setkání pro seniory a seniorky. Vítáme další zájemce a zájemkyně.
Aktivity pro seniory a seniorky bychom též rádi rozšířili. Vítáme babičky a dědy též v našich kurzech pro dospělé. Zejména Kulišárky s Lenkou Kšanovou, ale možné jsou i další aktivity a programy dle vašeho zájmu.
Vítáme do našich řad všechny maminky i tatínky, kteří mají zájem se podílet na tvorbě programu a přípravě aktivit pro děti, dospělé i seniory a rádi by rozšířili naše řady. Přijďte mezi nás a pomozte nám rozvíjet Dobříšek.

Poradenství
V rámci projektu hrazeného z dotačního titulu Rodina na MPSV nabízíme všem poradenství v obtížných životních situacích za zvýhodněných cenových podmínek. Přijďte se poradit, nebuďte na řešení sami. Krize může být součástí vývoje vaší rodiny.

Rodinné a výchovné poradenství – Mgr. Kateřina Neubauerová, DiS. – na objednání ve čtvrtek od 12 do 18 hod. Témata: mezigenerační vztahy, partnerské problémy, agresivita, potíže s usínáním atd. Kontakt: 775 387 989, katkaen@email.cz.
Laktační poradenství – Mgr. Kateřina Neubauerová, DiS. – v prostředí vašeho domova. Kontakt: 775 387 989, katkaen@email.cz.
Sociální poradenství – Daniela Koubková. Kontakt: 733 741 817, dkoubkova@seznam.cz.

Aktuální informace, rozvrh a ceny najdete na našem webu: www.dobrisek.cz nebo na https://www.facebook.com/dobrisek, e-mail: info@dobrisek.cz, adresa: Na Nábřeží 1650, Dobříš.
Pokud se chcete přihlásit na kurz, nebo informovat, obraťte se na nás: info@dobrisek.cz, www.dobrisek.cz, www.facebook.com/dobrisek.
Tel.: 603 199 265, 608 906 559, 608 459 559.

Přejeme vám všem krásné a vyhřáté letní dny a v září se těšíme v RC Dobříšek na pravidelných programech pro rodiče nastávající i ty současné na programech pro celou rodinu – počínaje budoucími miminky v bříšku, přes miminka narozená, batolátka, předškolní děti, školní děti až po dospělé a seniory a seniorky. Všichni si u nás mohou najít své. A v případě potíží, pochybností i krizí se na Dobříšek můžete obrátit též a tým našich zkušených poradkyň vám bude k dispozici. Nabízíme poradenství laktační, rodinné a výchovné, sociální, speciálně pedagogické i psychologické.

Reklama

Předchozí článekLetní zboží v krámku RUKAMA NOHAMA. V charitě šijeme i pomáháme rodinám v tíživé situaci
Další článekZe zámku a podzámčí …