Bruslení s HC Dobříš na zimním stadionu se rozjelo naplno!  HC Dobříš zahájil první tréninky 5. 11. a dětí na nich od té doby stále přibývá, z čehož máme jako trenéři radost. Na prvním tréninku jsme přivítali 26 dětí ve věku od 3 do 12 let. Na druhém tréninku jich už bruslilo na 40 a na dalších více jak 60! Máme radost z toho, že děti na ledovou plochu přicházejí i na základě doporučení svých kamarádů a známých a že to všechny baví.
  Děti jsou při trénovaní rozděleny do skupin, kde se v jednotlivých zónách učí základy bruslení a samozřejmě hrají hry. To vše s pomocí hrazdiček a kuželů, tenisových míčků a dalších pomůcek a pod odborným vedením trenérů. Pro ty momentálně šikovnější se v jednom pásmu nacvičuje i specifické bruslení, včetně práce s hokejkou a kotoučem a na závěr se hraje i minihokej. U nás nezáleží na tom, kdo a jak bruslí, kolik je mu let nebo zda je to kluk nebo holka. Rádi přivítáme všechny ty, kteří ukáží chuť, zápal, nenechají se hned odradit nějakými pády nebo nezdary. Odhodlané, bojovné, dobře naladěné a úsměvné děti máme nejraději! Naším hlavním cílem až do konce kalendářního roku je naučit co nejvíce dětí dobře bruslit, a hlavně je přivést k pravidelnému pohybu, podporovat kamarádství, aby je to na ledě bavilo a těšily se na příště. Jsme přesvědčení, že děti, které se zatím na ledě ukázaly, dokáží zvládnout bruslení na dobré úrovni za 8 až 12 hodinových lekcí. Začínající bruslaři by však měli chodit 2–3× týdně. Stejně jako děti jsou u nás vítáni i dospělí, nejlépe bývalí hráči, které můžeme zapojit i do trenérského týmu.

  Tréninky HC Dobříš

  Naše tréninky jsou v úterý od 14.00 do 15.30 (vhodné především pro děti, které jsou v družině a jejich doprava na kluziště je zajištěna). Ostatní tréninky jsou vždy od 17.30 do 18.30, a to ve čtvrtek, v pátek a v neděli.

  Pár důležitých informací od trenérů:

  1. Apelujeme však na rodiče, aby byli dochvilní a na trénink se dostavovali minimálně 20 min. předem! Je totiž vždy potřeba ještě dotáhnout brusle, upravit přilbu atd.
  2. Nezapomínejte, že základem jsou dobře nabroušené brusle. My doporučujeme pro broušení využít Kraken shop z Dobříše.
  3. Brusle by měly sedět akorát, helmu na hlavě musí mít děti dobře zapnutou, na ruce stačí teplejší, vypolstrované rukavice a na kolena stačí hadrové nákolenky.

  Kontakt HC Dobříš

  Facebook: HC Dobříš, Instagram: @hc_dobris,
  e-mail: hockey.hcdobris@seznam.cz.
  Trenérský tým: Štěpán Souček – 774 457 717,
  Michal Dragoun – 605 214 806,
  Michal Ciboch – 777 305 266,
  Slavomír Lener – leners@email.cz.

  Reklama

  Předchozí článekZákladní organizace ČZS Dobříš
  Další článekZávody ve sportovní gymnastice – Poberounský dvojboj