Bezpečná Dobříš s činností městské policie – říjen 20191. 10. v 16.55 hod. strážníci při pravidelné hlídkové činnosti zajistili dva mladíky, kteří sprejem stříkali na spodní část rozestavěného výškového domu (ul. Rukavičkářská u rybníku Papež). Později se ukázalo, že tito chlapci (ročník 2006, z Dobříše) posprejovali i jiná místa po celém městě. Ke všemu se přiznali a věc si převzala Policie ČR.

4. 10. ve 3.45 hod. U baru na Mírovém náměstí došlo k napadení. Na místo byli přivolaní záchranáři a případ řeší Policie ČR.

5. 10. v 7.20–7.45 hod. Za asistence strážníků, hasičů a záchranné služby byl otevřen byt, ve kterém byl nemohoucí senior se zraněním. Pacient byl v péči záchranné služby převezen do nemocnice v Příbrami.

6. 10. Neděle ve 13 hod. Strážníci byli přivoláni na stavbu na Větrníku po oznámení stížnosti na hluk. Na stavbě byly používány hlučné stroje. Práce byly po upozornění strážníků ihned ukončeny. Je třeba připomenout, že hlučné stroje je možné používat ve všedních dnech a v sobotu od 7 do 20 hodin. V neděli a ve svátek pouze od 8 do 11 hodin.

9. 10. v 7.10 hod. Na zastávce autobusu Větrník došlo ke zdravotní indispozici školačky. Hlídka se dostavila na místo po přivolání do 3 minut. Dívka již byla v péči PČR, kteří náhodně projížděli kolem místa a také přivolali rychlou záchrannou službu. Dívka prodělala epileptický záchvat a byla urgentně převezena do nemocnice v Příbrami.

19. 10. v 0.55 hod. Spolupráce s Policií ČR v ulici Fričova, kdy byli strážnici přivoláni dvakrát během jedné noci k oznámení domácího násilí.

23. 10. v 16.30 hod. V bytovém domě v Žižkově ulici byl za přítomnosti strážníků hasiči otevřen byt obývaný samotným starším mužem. Muž ležel na zemi zraněný na hlavě a byl rychlou záchrannou službou následně odvezen do příbramské nemocnice.

25. 10. v 17.32 hod. Personál prodejny drogerie na Mírovém náměstí nahlásil Policii ČR krádež. Pachatel byl po pronásledování hlídkou městské policie dopaden a zadržen.

27. 10. v 9.45 hod. Hlídka byla přivolána na místní hřbitov k ženě, které se udělalo špatně a která bezvládně ležela na zemi. Strážníci přivolali sanitku a žena byla převezena do nemocnice. Pravděpodobně se jednalo o náhlou mozkovou příhodu.

28. 10. Na služebnu byl oznamovatelkou přinesen zraněný holub. Následně si ho převzal pan Křížek, ředitel záchranné stanice pro zraněné živočichy v Hrachově u Sedlčan.

30. 10. Stížnost na neoprávněné částečné uzavření komunikace v ulici Malé Paseky v Dobříši. Na místě bylo zjištěno uložení kontejneru s hlínou na komunikaci. Majitel neměl zvláštní povolení z příslušného odboru, ani povolení policie a neměl překážku ani označenou dopravními značkami. Přestupek byl předán na příslušný úřad k projednání.

2. 10. Nález koloběžky u mateřské školy v ulici Přemyslova (viz foto).

Zpracovala strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš


Hlídka strážníků Městské policie Dobříš zadržela zloděje kosmetiky

Dne 24. 10. 2019 odcizil zloděj v drogerii na Mírovém náměstí v Dobříši kosmetiku v částce okolo 10 000 Kč. Strážníky byl zadržen druhý den na základě popisu ženy, která ho poznala a zavolala policii.

Hlídka strážníků městské policie se proto ihned po oznámení vydala pachatele pronásledovat. Zloděj se dal na útěk a následovala honička i za spolupráce občanů, kteří strážníky navigovali na směr útěku muže. Ve Fričově ulici byl naší hlídkou dopaden a zadržen. Pachatel (r. 1997) následoval po přiznání ke svému činu hlídku MP na místní oddělení PČR Dobříš. Po příjezdu na OO PČR byla zjištěna jeho totožnost a byl předán tomuto policejnímu orgánu k vyšetření přečinu krádeže. Při zákroku našich strážníků nikomu nevznikla škoda na majetku a nedošlo ani ke zranění žádné osoby. Děkujeme občanům za jejich spolupráci.

Zpracovala strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš

Reklama

Předchozí článekDobříšsko na starých pohlednicích
Další článekBeseda s panem Potměšilem“