14.6 C
Dobříš
Pátek, 24 května, 2024
Domů Blog


Načítám Akce

« Všechny Akce

Botanická exkurze do anglického parku v Dobříši

26. května | 9:30 - 11:00

Hornické muzeum Příbram připravuje dvě jarní botanické exkurze do anglického parku v Dobříši, do přírodní památky Dobříšský park. Pojďte se spolu s námi projít po této přírodovědecky významné lokalitě a něco se o ní dozvědět.

První exkurze se koná v sobotu 6. dubna a bude zaměřená především na časně jarní druhy naší flóry. V přírodní památce se kromě hájových druhů rostlin vyskytují i čtyři druhy křivatců (rod Gagea) a my se je pokusíme všechny nalézt a vysvětlit si rozdíly mezi nimi.

Na druhou exkurzi vyrazíme v neděli 26. května. To již bude vegetační sezona v plném proudu a řada rostlin ve své optimální fázi vývoje. Máme tedy šanci vidět toho poměrně hodně. Na kulturní louce hned za vstupem do parku uvidíme kvést nejrůznější druhy trav – psárku, bojínek, kostřavy atd. V podrostu živinami bohatého lesa při Sychrovském (Chotobušském) potoce pak nalezneme řadu jarních bylin, například hrachor jarní, sasanku hajní, dymnivku dutou – ale možná již také lilii zlatohlavou nebo oměj pestrý. A samozřejmě mnoho dalších druhů rostlin.

Exkurze začínají vždy v 9.30, sraz účastníků je za bránou anglického parku u informační tabule. Botanické lupy s sebou, pro zájemce budou k zapůjčení na místě.

Exkurze vedou: RNDr. Rudolf Hlaváček, Mgr. Linda Trunečková.
Kontakt: truneckova-l@muzeum-pribram.cz, tel. 775 309 019.

Linda Trunečková,
Hornické muzeum Příbram

Podrobnosti

Datum:
26. května
Čas:
9:30 - 11:00


Nadcházející události