Benefiční večer Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové 

V sobotu 2. prosince od 17 hodin proběhne na zámku Dobříš tradiční 11. benefiční večer Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové. Letošním hostem je vynikající violoncellové kvarteto Prague Cello Quartet.

Při té příležitosti jsme jako každý rok vyzpovídali zakladatelku NF, herečku Zdeňku Žádníkovou.

Čeho jste za poslední rok dosáhli a jaké máte plány do budoucna?

Dokončili jsme dětské ORL v Ústí nad Orlicí, novou podobu má celá dětská psychiatrie ve FN v Motole, momentálně v Pardubicích dokončujeme dětskou chirurgii a ve Strakonicích se mohou těšit z úplně nových oddělení dospělé chirurgie. Byl to pracovně poměrně náročný rok. Chystáme se do Břeclavi, k sestrám boromejkám, pokračovat budeme na pediatrii ve FN Motol a snad stihneme i popáleninové oddělení pro děti v Ostravě.

Nezapomněli jste ani na Dobříš…

Loni jsem do Dobříšských listů uvedla, že bychom rádi rozšířili a dokončili malbu na nově opravené fasádě 2. MŠ a že jsme ve fázi shánění finančních prostředků. Jsem ráda, že se myšlenka proměnila ve skutek a v září jsme dokončený projekt předali. Ráda bych tímto poděkovala za finanční spoluúčast městu Dobříš a také rodičům, kteří přispěli částkou 14 tisíc korun. Příští rok jsme v jednání s Pastoračním centrem sv. Tomáše, takže naše dobříšská stopa nekončí…

 Co Vaše umělecké působení?

Musím přiznat, že letos jsem pracovně tak trochu přestoupila „z lokálky do vysokorychlostního TGV“. Připravujeme novou inscenaci v Dejvickém divadle, čeká mě natáčení seriálu pro ČT, dopsala jsem scénář a mám před premiérou představení „Na Vivaldiho!“ s panem Jaroslavem Svěceným, takže mimo jiné ještě cvičím na flétnu jak mourovatá. Musím říci, že to má celkem významný výchovný efekt na naše děti. Psst, teď cvičí maminka a pak hned já, ne já dřív… Momentálně se u nás doma předháníme, kdo a kdy bude hrát, protože naráz to skutečně nejde, to by manžela odvezli do Bohnic… 🙂

Jak bude letošní benefiční večer probíhat?

Máme již tradiční zahájení v podání dětí z 2. MŠ Dobříš, poté krátkou projekci dokončených projektů a poděkování sponzorům… Hlavním hostem jsou kluci z Prague Cello Quartetu. Dobříšské publikum je zná z loňských Cen města Dobříše. Zasloužili si ovace vestoje a já jsem zpětně ráda, že jsem si s nimi termín 2. 12. dohodla již na jaře. Mají koncertní šňůru se skupinou Čechomor a jediný volný prosincový sobotní večer stráví s námi na Dobříši :). Velmi se těším na jejich výsostnou muzikálnost a skvělý, nakažlivý humor.

Od kdy a jakým způsobem si mohou zájemci zakoupit vstupenku na akci?

Loni jsem byla velmi potěšená, že se lístky vyprodaly během 30 minut, zároveň jsem tak trochu čelila kritice, že dopolední předprodej je pro pracující diskriminační.
Vstupenky letos budou v prodeji v pokladně zámku Dobříš od 2. listopadu od 15 hodin odpoledne. Stojí 240 Kč, děti do 15 let a senioři 150 Kč. Všichni umělci vystoupí bez nároku na honorář a výtěžek jde ve prospěch nadačního fondu. Ráda bych vyjádřila svůj velký dík rodině Colloredo-Mannsfeld a řediteli zámku panu Pavlu Krejcárkovi za jejich velkorysý přístup a laskavou záštitu, kterou nám dlouhodobě poskytují. Velmi si toho vážím.

… děkujeme za rozhovor

Foto Dětská psychiatrie FN MotolPředchozí článekKlub důchodců
Další článekDobříšské listy – listopad 2017