Fotbal v době koronaviru očima správce  Pandemie koronaviru zasáhla všechny aspekty lidského života. Samozřejmě i fotbal na Dobříši. Pominu-li, že pandemie paradoxně zajistila oběma týmům dospělých účast v divizi, resp. I. B třídě i v příští sezoně, pomohla i tou skutečností, že si hrací plocha odpočinula od zápasů a tréninků. Dobříšští fotbalisté museli respektovat nucenou přestávku.

  V této době sice odpočívali hráči a trenéři, ale život na hřišti přestávku nesnesl. Správce Petr Sojka řekl: „Mohl jsem provádět věci, které nešlo provádět v době aktivity. Hrací ploše přestávka prospěla. Již v počátku se hřiště zapískovalo a pravidelně se sekalo. Prováděl jsem i některé údržbářské práce, na které není v sezoně čas.“

  Pánové, kteří se již dříve zasloužili o vybudování nových šaten, Karel Houska a Petr Karnet, se pustili do další práce. Upravili parkovací plochu, kterou ohraničili obrubníky.

  Při rozhovoru s Petrem Sojkou jsme zabrousili i na jeho činnost fotbalovou. S fotbalem začínal jako žáček v Malé Hraštici. Jako o nadějného dorostence o něho měla zájem i Příbram. Později působil ve fotbalovém týmu na Dobříši v době, kdy se zde hrál v roce 1988 divizní fotbal a působili zde hráči Jiří Sedlák, Roman Kubala, Václav Peták a další. Ovšem on dal přednost studiu v Praze, kde se často setkával i s hráči Dukly Praha. Jeho fotbalová kariéra pak pokračovala v týmu Sokola Nečín a v Rosovicích. Správcovat začal spolu se svým otcem Rudolfem Sojkou a pokračuje až dodnes. V práci mu pomáhá i paní Zdeňka Hemrová.

  Radim Weber, MFK Dobříš


  Karel Houska a Petr Karnet při úpravě parkoviště  Předchozí článekPrázdniny se Sokolem
  Další článekCo přinesou letní prázdniny na tenisové kurty?