ZŠ TrnkaPlesová sezóna dorazila do Trnky!

Co se vám vybaví, když se řekne 80. a 90. léta? Kterou osobnost si představíte jako první? Jaká píseň vám zní v uších? Na co nejraději vzpomínáte a co byste raději zapomněli? Vraťte se spolu s námi o více než 20 let zpět v čase na druhém ročníku benefičního plesu pro Trnku v sobotu 25. května 2023. Ples začíná v 19 hodin v sokolovně a k poslechu i tanci hraje kapela Wocaties Band.
Čeká vás večer s několika překvapeními, bohatou tombolou a lahodným občerstvením. Navíc se jakýkoli návštěvník může přihlásit do soutěže a napodobit svou oblíbenou významnou hudební či kulturní osobnost, nebo prostě zaujmout dobovým outfitem z 80. a 90. let. Na nejlepší masky či kostýmy čekají zajímavé ceny!

Předprodej vstupenek již započal! Více informací naleznete na FB spolku Trnkový květ a na webových stránkách a FB ZŠ Trnka.
Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich čas a nasazení, taktéž společnosti OSA za její partnerství!
Těšíme se na vás!

Zapsaný spolek Trnkový Květ a ZŠ Trnka


Zápis v ZŠ Trnka

Zápis do 1. třídy se v ZŠ Trnka uskuteční v pondělí 3. dubna v odpoledních hodinách. Probíhá skupinovou formou a je nutné se na něj předem registrovat.
Žádost o přijetí je třeba doručit do 25. března. Všechny další informace najdete na našich webových stránkách www.zstrnkadobris.cz.


Osmáci ZŠ Trnka a volba povolání

Svou pozornost jsme začali s osmou třídou věnovat budoucí volbě povolání již na adaptačním kurzu v září tohoto roku. Zamýšleli jsme se nad tím, čím se lidé při volbě povolání řídí a co bychom tedy potřebovali znát my, abychom se mohli jednou dobře rozhodnout. Co vše tedy hraje roli? Aby nás práce bavila, naplňovala nás, abychom zúročili svá nadání, aby nám naše povolání nepohltilo v budoucnu rodinný život a naše koníčky, aby nám umožnilo cestování nebo naopak, abychom ho mohli dělat poblíž bydliště a rodiny…

Zjišťujeme, že to nemáme rozhodně všichni stejně. Blikají nám ale i další barvy na semaforu. Jakou školu je třeba na cestě za vysněným povoláním vystudovat? Bude to práce v týmu nebo spíše samotářská? Vyžaduje práci na směny či časté přesčasy? Uživí nás? Téma to nebylo nikterak snadné, a protože otázek máme opravdu hodně, vytvořili jsme záhy seznam povolání, k nimž nás to nejvíc táhne, s chutí setkat se s takovými osobnostmi, které pro svou práci stále hoří.

Započali jsme tak cyklus setkávání s inspirativními lidmi. V lednu jsme se seznámili během online debaty vysílané z Británie s Lenkou Mudrych, zajímavou ženou s pracovními zkušenostmi z oblasti robotiky, kybernetiky a programování. Po lyžařském kurzu nás navštívil Petr Hudský, český spisovatel a scenárista. Dozvěděli jsme se mimo jiné, jak vzniká film a kam až práce scenáristy během tohoto procesu sahá. V únoru jsme přivítali ve škole policistu ze zásahové jednotky. Zjistili jsme, jak se člověk může k takové práci dostat, jaké vlastnosti a dovednosti pro svou práci potřebuje a v čem je jeho práce náročná. Otázek jsme měli opravdu hodně a všechny dostaly svou odpověď.

A co nás ještě čeká? Láká nás například povolání psychologa, pracovníka v útulku pro zvířata, fyzioterapeuta, veterinárního asistenta či malíře.
A my učitelé se nesmírně těšíme, kam naše žáky nakonec cesta vzděláním a životem dovede.
Držíme jim palce!

S vděčností k našim milým hostům
Kateřina Šmahelová, třídní učitelka osmáků
Předchozí článekOkénko do 2. mateřské školy Dobříš
Další článek7. únor 2023 – Den bezpečnějšího internetu