ZŠ TRNKA a MASOVe čtvrtek 2. listopadu se dva naše týmy účastnily matematické soutěže MASO na Matematicko-fyzikální fakultě UK.
Byla to pro nás první zkušenost, kdy jsme pronikali do strategie celé soutěže. Nestačí totiž jen spočítat příklady, ale na základě získaných kreditů je třeba zahrát vítězně hru, která je každý rok úplně nová. Přestože jsme se teprve rozkoukávali, podařilo se nám dosáhnout krásných výsledků. Tým Beta-Delta si odváží krásné 16. místo z Karlova (79. v celé ČR), což je TOP umístění v rámci základních škol (soutěží i gymnázia). Tým Gama dosáhl na 37. místo na Karlově (276. celkově). Soutěž nás hodně bavila a už teď se těšíme na jarní kolo.

Ing. Eva Matějková


Jaký byl koncert Invisible World

Dne 8. listopadu se v jídelně Základní školy Trnka odehrál nevšední hudební zážitek s kapelou Invisible World. Čtyřčlenná skupina pod vedením Tomáše Lišky prezentovala mimo jiné i nový materiál z jejich poslední desky Synergy.
Sál byl plný lidí, kteří si užívali pestrou paletu world music, jakou kapela nabízí. Během vystoupení došlo k nečekané proměně – Tomáš Liška, vedoucí kapely, se na chvíli proměnil v improvizovaného profesora u tabule. Tato neočekávaná interakce s publikem dodala koncertu další rozměr a ukázala, že Invisible World není jen o hudbě, ale také o zážitku a interakci s posluchači.

Celkově to byl večer plný hudby a spontánnosti, který diváky nejen zabavil, ale i zaujal. Invisible World zanechali v trnkové školní jídelně dojem, který bude ještě dlouho rezonovat v paměti těch, kteří byli svědky této hudební události.

Za spolek Trnkový květ Anna Dostálová

Akce byla spolufinancována formou veřejné finanční podpory (dotace) z rozpočtu města Dobříše.
Za podporu děkujeme.Předchozí článekZŠ TRNKA: Jak vznikají média?
Další článekZŠ Lidická: Den stromů